11 czerwca kolejny rajd rekreacyjny w Czernikowie!

Dodatnia temperatura sprzyja większej aktywności na świeżym powietrzu. Sezon rozpoczęli już rowerzyści, a także „kijkarze, czyli osoby specjalizujące się w nordic walking. 
 
2 maja z placu 700-lecia w Czernikowie wyruszył rekreacyjny rajd w stronę punktu widokowego znajdującego się w Osieku nad Wisłą.  

– Trasa wyniosła ok. 15 km – mówi Jadwiga Padlewska, członkini zarządu UKS „Kopernik”, który organizował wydarzenie. Uczestnicy rajdu mieli do wyboru dwie opcje dotarcia do mety marsz z kijkami lub przejażdżkę rowerową. Z grona czterdziestu osób, które wzięły udział w rajdzie, większość zdecydowała się na drugą możliwość. 

Jako pierwsza na trasę o godz. 11 pod czujnym okiem instruktora wystartowała grupa nordic walking. Blisko półtorej godziny później wyruszyli rowerzyści.  

– Na punkt widokowy, który był metą rajdu, dotarliśmy praktycznie w tym samym momencie – twierdzi Jadwiga Padlewska. – Dzięki pomocy powiatu toruńskiego i urzędu gminy w Czernikowie zorganizowaliśmy w tym miejscu ognisko z kiełbaskami. Przeprowadziliśmy także szereg konkursów z nagrodami o walorach turystycznych gmin Obrowo i Czernikowo, a także konkursy sprawnościowe. Wyróżniliśmy także najmłodszego uczestnika rajdu. Wszystkie nagrody zostały wręczone przez wójta gminy Czernikowo Zdzisława Gawrońskiego i dyrektora Zespołu Szkół w Czernikowie Andrzeja Padlewskiego. 

Dla tych, którzy przegapili możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, mamy dobre wiadomości. Na 11 czerwca został zaplanowany kolejny rajd.  

– Będzie on przebiegał na takiej samej trasie jak majowy – mówi Jadwiga Padlewska. – Ponownie do Osieka dotrzemy w dwóch grupach – jednej rowerowej, drugiej pieszej. Liczymy na jeszcze większe zainteresowanie, gdyż w rajdzie może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach, aby przebyć trasę. My jako organizatorzy zapewniamy aktywnie spędzony czas w świetnej atmosferze.  

Zapisy do czerwcowego rajdu prowadzi Jadwiga Padlewska, z którą można się skontaktować pod nr. tel.796 162 023.