63-latek z promilami chciał dać policjantom 100 zł łapówki

fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z komisariatu w Lubiczu zorientowali się, że kierowca volkswagena pił przed jazdą alkohol. W trakcie kontroli 63-latek zaproponował policjantom 100 złotych łapówki. Teraz za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi 63-latkowi może grozić do 10 lat więzienia.

W poniedziałek 1 maja około godz. 8:00 policjanci z komisariatu w Lubiczu patrolujący okolice Obrowa zauważyli osobowego volkswagena polo. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Za jego kierownicą siedział 63-latek. Mundurowi sprawdzili jego trzeźwość.

– Okazało się, że mężczyzna pił alkohol. Miał ponad pół promila – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń. – Kierowca wiedząc, ze grożą mu konsekwencje postanowił załatwić sprawę w inny sposób. Kiedy funkcjonariusz sprawdzał dokumenty kierowcy, ten wyjął 100 złotych i podał go policjantowi. Stróże prawa o całej sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego.

63-latek trafił prosto do policyjnej celi. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy 2 maja doprowadzą go do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Nie ominie go także kara za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu od  do 10 lat więzienia.