7. Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Łubiance!

Centrum Kultury w Łubiance po raz 7. przygotowało niezwykłą gratkę dla młodych miłośników śpiewu z gminy. W sali CK odbył się bowiem Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Muzyczna Kraina”.

– Imprezę tę organizujemy po to, by przedszkolacy i wychowawcy, którzy ich przygotowują, mieli okazję do zaprezentowania wokalnych umiejętności maluchów. Nadrzędnym celem jest także możliwość „rozśpiewania” dzieci, bo jak wiadomo, umuzykalnianie rozwija – mówi Marlena Gizińska, kierowniczka CK. – Ponadto jest to też fajna okazja do spotkania się, zintegrowania grup z różnych przedszkoli oraz do wymiany doświadczeń między wychowawcami.

Do Centrum Kultury przyjechało blisko 90 dzieci! Reprezentowały cztery placówki z gminy: punkt przedszkolny w Pigży, przedszkole „Zamkolandia” w Zamku Bierzgłowskim, „Promyczek” w Biskupicach i „Misiową Akademię” w Łubiance.

– Grupy reprezentowały przeróżny repertuar. Pojawiły się też piosenki śpiewane w języku angielskim, co nas bardzo cieszy. Oznacza to, że dzieci oswajają się z tym językiem i dobrze się w nim czują – dodaje. – Trzeba zaznaczyć, że mali artyści popisali się nie tylko talentami wokalnymi, ale i choreografią, a nawet ciekawą scenografią. Pamiętam nasz pierwszy przegląd, który był bardzo skromny. Tegoroczny był niezwykły, a wprowadzane przez grupy urozmaicenia ciągle podnoszą jego rangę.

Organizatorów bardzo ucieszyła frekwencja i to nie tylko wśród dzieci. Na widowni zasiadło tylu gości, że trzeba było dostawiać krzesła!

– Zauważam, że dzieci coraz lepiej czują się przed mikrofonem. Podczas otwierania przeglądu zapytałam je, czy mają tremę. Odpowiedziały, że nawet nie wiedzą, co to jest – śmieje się Marlena Gizińska. – Kiedy wspólnymi siłami przedstawiliśmy im definicję tego słowa, jednogłośnie przyznały, że trema jest im obca – nie tylko ze względu na egzotyczność tego słowa. Co prawda, niektóre dzieci na początku występu nie były zbyt śmiałe i aktywne, jednak po dosłownie kilku chwilach dołączały do tych bardziej odważnych i bawiły się na całego. Prezentowały naprawdę wysoki poziom. Świadczy to o ich talentach i o świetnym przygotowaniu ze strony pań wychowawczyń.

Dla każdego uczestnika przygotowano słodką niespodziankę oraz pamiątkowy dyplom.