Aleksandrów: amfetamina i susz roślinny u 19- i 13 latka

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta oraz jego 13-letniego kolegę. Funkcjonariusze znaleźli przy nich narkotyki.

– Wczoraj aleksandrowski dyżurny został poinformowany, że w piwnicy jednego z bloków na ulicy Hożej jest bardzo głośno – relacjonuje sierż. sztab. Marta Błachowicz, z aleksandrowskiej policji. – W piwnicy bloku przebywała grupa młodych osób. Na widok funkcjonariuszy wpadli w popłoch i dwóch z nich odrzuciło woreczki strunowe. Jednym z nich był 19-latek znany mundurowym z drobnych kradzieży. Po sprawdzeniu woreczka okazało się, że był tam susz roślinny. Młodszy, niespełna 13-letni chłopak odrzucił woreczek z amfetaminą.

Wstępne badania testerem wykazały, że starszy miał przy sobie 0,65 gram marihuany. W woreczku odrzuconym przez nieletniego było 3,60 gram amfetaminy.

– Po zatrzymaniu aleksandrowscy kryminalni przeprowadzili przeszukania w miejscach zamieszkania 13 i 19-latka – dodaje policjantka. – W domu nieletniego mundurowi znaleźli jeszcze ponad 2,7 gram marihuany.

Starszy z zatrzymanych został doprowadzony do jednostki, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast nieletni został przekazany pod opiekę matce. Jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Aleksandrowie Kujawskim, który zadecyduje o dalszym losie 13-latka.