Aplikacja dla kibiców

Nastolatka z Ostaszewa wykazała się darem przedsiębiorczości. Razem z kolegami ze szkolnej ławy zgarnęła nagrodę główną w biznesowym konkursie i otworzy swoją pierwszą firmę.
Konkurs nosił nazwę „Lekcja przedsiębiorczości”. Skierowany był do młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych. Polegał na wymyśleniu pomysłu na biznes i zaprezentowaniu go na gali finałowej. Monika Lewandowska, dzięki niemu, już wkrótce pozna tajniki prowadzenia działalności gospodarczej.

Główną nagrodą był sześciomiesięczny pakiet w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości na wprowadzenie wygenerowanego pomysłu w życie.

– Jesteśmy młodymi przedsiębiorcami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 – mówi o sobie i kolegach Monika Lewandowska, mieszkanka Ostaszewa w gminie Łysomice. – Po długim namyśle i burzliwych dyskusjach zdecydowaliśmy, że naszym pomysłem będzie stworzenie aplikacji na smartfony dla kibiców i fanów sportu. Jej głównym zadaniem będzie informowanie o wydarzeniach sportowych w danej miejscowości.

Nazwa aplikacji to DopingPower. Jej zastosowanie nie będzie się kończyć na informowaniu. Dzięki niej będzie można zajrzeć do tabeli wyników i recenzji meczów, a także zapoznać się z wieloma ciekawostkami sportowymi.

– Chcemy stworzyć miejsce na aktywność kibiców – mówi przedsiębiorcza nastolatka. – Będą oni mogli wrzucać wpisy, zdjęcia i filmiki. DopingPowerFriends, zakładka w aplikacji, zostanie przeznaczona do proponowania spotkań sportowych przez użytkowników.

DopingPower ma być darmową aplikacją dla każdej grupy wiekowej. Sport bowiem nie ma ograniczeń. Aby z niej korzystać użytkownicy będą musieli założyć konto, które będzie w 100 procentach anonimowe. Zarejestrowanie się ma być banalnie proste.

– Potrzebne będą jedynie e-mail, hasło i nazwa użytkownika – mówi Monika Lewandowska. – Chcemy, żeby jedynym ograniczeniem była cenzura na wulgaryzmy. Widzimy przyszłość w funkcjonowaniu takiej aplikacji, ponieważ na rynku nie ma podobnego produktu. Brak nam aktywności na portalach społecznościowych. Męczy nas to, że nie ma miejsca, gdzie moglibyśmy zaproponować spotkania sportowe. A przecież ruch jest bardzo ważny.

Pierwszym zadaniem, które stawia przed sobą trójka nastolatków, jest zaktywizowanie jak największej liczby użytkowników

– Chcemy zacząć promować naszą aplikację najpierw w największych miastach Polski – mówi Andrzej Bajdalski, kolega Moniki z przedsiębiorczego zespołu. – Później chcemy zejść aż po małe drużyny grające na wsi, by każdy kibic mógł być na bieżąco ze swoim ukochanym zespołem, bez względu na to, na jakim jest on poziomie.

Młodzi ludzie mają precyzyjne plany.

– Nie jest to dla nas zabawa, ale pomysł na przyszłość – deklaruje Mateusz Jasieniecki, uzupełniający nagrodzone trio.

Monika Lewandowska zdradza kulisy powstawania wyróżnionej prezentacji.

– Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowanie się do gali finałowej – mówi nastolatka z Ostaszewa. – Mimo małych komplikacji na naszej drodze, razem z nauczycielami stawaliśmy na głowie, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Mam nadzieję, że w kolejnych miesiącach znajdą się osoby chętne do rozwoju tego pomysłu. Wierzymy w niego bardzo mocno.