Aresztowany za zabójstwo w Kończewicach

Do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód doprowadzony został 52-letni mężczyzna, zatrzymany do sprawy spowodowania śmierci 44-latka z Kończewic. Z ust prokuratora usłyszał dziś zarzut zabójstwa. Sprawca został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

– Jeszcze wczoraj po wykonaniu czynności przez prokuratora 52 – latek w asyście kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu trafił do Sądu Rejonowego w Toruniu, który zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Może mu teraz grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

Przypomnijmy: Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z toruńskiej komendy 25 września, tuż po godzinie 7.00, w jednej z miejscowości w gminie Chełmża. Do samego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę tj. 21.09.2014 około godz. 2.30 dyżurny policji został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o zgonie mężczyzny do jakiego doszło w Kończewicach w gminie Chełmża. Dyżurny natychmiast wysłał tam policjantów. Z ich ustaleń wynikało, że do śmierci 44 – letniego mężczyzny przyczyniły się inne osoby.

Wkrótce po zdarzeniu policjanci zatrzymali do tej sprawy trzech nietrzeźwych mężczyzn. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód ustalili ich udział w tym zdarzeniu. Po wykonaniu czynności z ich udziałem wszyscy powrócili do domu.