Bal charytatywny w gminie Łysomice [zdjęcia]

W tegorocznej edycji Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łysomice wzięło udział około stu osób. (fot. Łukasz Piecyk)

Symboliczną lampką szampana rozpoczął się doroczny VII Charytatywny Bal Wójta Gminy Łysomice. Tradycyjnie dochód z zabawy przeznaczony zostanie na pomoc jednej z rodzin mieszkających w regionie. W tym roku goście Balu przekazali ponad 7 tys. zł na rehabilitację nastoletniego Bartka z Zakrzewka, który w minionym roku uległ poważnemu wypadkowi.

Młodzieżowe Centrum Kultury w Kamionkach Dużych od siedmiu lat przez jedną noc w roku staje się miejscem magicznym. Wszystko za sprawą wielkiej zabawy połączonej z niesieniem pomocy mieszkańcom gminy.

– Od lat spotykamy się w tym samym miejscu, często także w bardzo podobnym składzie – informuje Emilia Zielińska, organizatorka balu, radna gminy Łysomice. – Świadczy to o bardzo dużym znaczeniu tego wydarzenia dla mieszkańców, w którym biorą udział od lat. Można to także zauważyć, kiedy wychodzący z imprezy goście już proszą, aby wpisać ich na listę obecności w kolejnym roku.

W tegorocznej edycji Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łysomice wzięło udział około stu osób. Już po raz siódmy wydarzenie otworzono symboliczną lampką szampana. Tuż po niej na parkiecie pojawili się profesjonalni tancerze, którzy zaprezentowali pokaz tańca towarzyskiego oraz latynoamerykańskiego. Oprawę muzyczną dla spotkania jak co roku zapewnili Grzegorz i Michał, którzy tworzą ten duet specjalnie na czas balu.

– Kulminacyjnym momentem wydarzenia był oczywiście walc czekoladowy – dodaje Emilia Zielińska. – Panowie, zapraszając panie do tańca, wręczali im słodkie tabliczki.

W tym roku na zebraną sumę ponad 7 tys. zł złożyły się także środki uzyskane podczas licytacji prowadzonych przez Roberta Kożuchowskiego, przewodniczącego rady gminy Łysomice. Wśród przedmiotów były m.in. obrazy namalowane przez lokalnych artystów. Nie zabrakło także niespodzianek. Na aukcję swoje usługi przeznaczył również obecny podczas balu mistrz sztuki barmańskiej.

– Jest to wydarzenie, które cieszy się naprawdę dużą popularnością – zaznacza Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice. – Dobrze się bawiąc, wspieramy innych w potrzebie. Tak było i tym razem. Dzięki lokalnym twórcom, wspaniałym organizatorom i zaangażowaniu mieszkańców gminy po raz kolejny udało się nam stworzyć naprawdę niesamowitą atmosferę, połączoną z chęcią niesienia pomocy Bartkowi.

A skąd wziął się pomysł na organizację takiego balu w gminie?

Emilia Zielińska mówi: – W naszej gminie sporo się dzieje. Mieszkańcy lubią się bawić, ale również pomagać. Pomyślałam więc, dlaczego tego nie połączyć? Mamy okres karnawału, dlatego takie wydarzenie jak Charytatywny Bal wpisuje się w ten czas idealnie. Każdego roku staramy się tę imprezę upiększać nie tylko wizualnie, ale także emocjonalnie. Bo w to coroczne spotkanie każdy z nas wkłada mnóstwo serca.

Fot. Łukasz Piecyk