„Bałaganiarze” z Łubianki grają dziś w Brąchnowie

Młodzi laskarze i laskarki Bałaganów Łubianka zainaugurują sezon jesienno-zimowy „u siebie” (fot. Łukasz Piecyk)

21 października w Brąchnowie odbędzie się Jesienny Turniej Hokeja na Trawie w wersji halowej przeznaczony dla dzieci urodzonych w roku 2005 i młodszych.

Nie ma co ukrywać, iż w naszym kraju dominującym sportem jest piłka nożna. W zasadzie w każdym mniejszym lub większym regionie kluby są często związane tylko z tą dyscypliną. Z takiej tendencji wyłamuje się gmina Łubianka. Tutaj króluje hokej na trawie i zespół Bałaganów Rustico Łubianka, który jest nie tylko popularny na krajowym podwórku, ale również zyskał uznanie w Europie dzięki czemu miał szanse pojechać na międzynarodowy turniej do chorwackiego Gospić, a co więcej, wygrać go!

Włodarze Bałaganów myśląc perspektywicznie nie chcą, aby pewnego dnia słuch o nich zaginął, więc starają się pielęgnować swoją przyszłość. Dlatego właśnie w strukturach klubowych działa nie tylko sekcja seniorska hokeja na trawie, ale również grupy młodzieżowe. Co więcej, cieszą się one sporym zainteresowaniem. Tego lata młodzi „Bałaganiarze” uczestniczyli w zawodach, ale również znaleźli czas na odpoczynek wyjeżdżając na wycieczkę aż do stolicy Niemiec, Berlina. Teraz, w związku z coraz mniej sprzyjającą aurą, swoje treningi będą przenosić na halę, a nowy sezon rozpoczną w przyszłą sobotę.

– Organizujemy taką inauguracje w postaci Jesiennego Turnieju co roku – mówi Marcin Makowski, trener grup młodzieżowych. – W związku z remontem sali w Łubiance tym razem odbędzie się on w Brąchnowie. Do zmagań przystąpią zespoły z Poznania, Gniezna, Gąsawy, Ciechocinka i dwie drużyny z Torunia, a także co oczywiste dwie nasze ekipy. Jedna będzie chłopięca, a druga dziewczęca, gdyż turniej będzie podzielony ze względu na płeć.

Choć drużyny, które pojawią się 21 października w gminie Łubianka są nie lada konkurencją, to gospodarze nie zamierzają pełnić rolę outsidera rozgrywek.

– Poznań czy Toruń to oczywiście ośrodki większe niż Łubianka, ale postaramy się pokazać że na boisku to nie będzie mieć znaczenia. Celujemy w podium – zapowiada Marcin Makowski. – Myślę, że szczególnie chłopcy mają szanse, aby powalczyć nawet o pierwsze miejsce. Wierzymy jednak też w dziewczynki. Zwycięstwo w obu kategoriach byłoby rewelacyjnym wynikiem.

Zmagania na hali w Brąchnowie rozpoczęły się o godzinie 10.