Bartosz Wiligalski zwyciężył w XX edycji Biegu Samorządowego w Łubiance!

W XX Biegu Samorządowym wystartowało blisko 300 zawodników. (fot. Radosław Kowalski)

Niemal 300 biegaczy przemierzyło 15-kilometrową trasę, której start i metę wyznaczono w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Zawody odbywały się w ramach XX Biegu Samorządowego organizowanego rokrocznie 3 maja. Niekwestionowanym zwycięzcą był Bartosz Wiligalski z Pigży.

Trasa biegu wytyczona była przez Zamek Bierzgłowski, Bierzgłowo, Słomowo i Przeczno. Wśród mężczyzn triumfował Bartosz Wiligalski z Pigży, reprezentujący barwy Klubu Maratońskiego Truchcik Łubianka z czasem 53,06 min.

– To było moje trzecie bądź czwarte zwycięstwo w tych zawodach. Bardzo się cieszę z tej lokaty, tym bardziej że najintensywniej przygotowuję się właśnie do zawodów 3 maja i niepodległościowych – mówi Bartosz Wiligalski. – Organizacja startu była perfekcyjna. Przyznam, że pogoda nas nie rozpieszczała, był duży wiatr, ale wszystko przebiegało zgodnie z planem.

Drugie miejsce zajął Wojciech Lutowski (Kolejarz Bydgoszcz, 53,41 min), a trzeci był Maciej Tomaszewski (Truchcik, 54,24). W czołówce uplasowali się jeszcze czterej inni zawodnicy Truchcika: piąty był Łukasz Zimmer, szósty Paweł Dzięgielewski, dziewiąty Łukasz Kalata, a dziesiąty Artur Przyjemski. W gronie kobiet najszybsza była Andżelika Dzięgiel (GKS Fabianki, 58,12) przed Anną Arseniuk (Opatrunki Toruń, 58,56) oraz Justyną Szczutowską (Janikowo, 1,06,48).

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Truchcika pokonali Kolejarza Bydgoszcz. Na trzecim miejscu był GKS Fabianki. Wśród mieszkańców gminy Łubianka na pierwszych trzech miejscach uplasowali się: Wiligalski, Przyjemski i Kamil Malec (Słomowo), a wśród kobiet Dorota Przyjemska (Pigża), Justyna Kostecka (Łubianka) i Nikola Dynasińska (Wybcz). Majowy bieg to jednocześnie Mistrzostwa Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym roku pracowniczki i pracownicy urzędów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie do 50 lat najlepsi okazali się: Marcin Gralak (Inowrocław) i Karolina Idryjan (Toruń). Z kolei wśród samorządowców powyżej 50 lat wygrał Marek Jaworski (Toruń), zaś wójt gminy Jerzy Zająkała uplasował się na piątym miejscu.