Bezkonkurencyjne Lulkowo

Przez cztery miesiące jedenaście zespołów zaciekle rywalizowało o miano najlepszej gminnej drużyny ligi halowej. O końcowym triumfie zadecydowała dopiero ostatnia seria spotkań.  
 
Za nami już dziewiąta edycja futsalowych zmagań w gminie Łysomice.  

– Pierwszą kolejkę rozegraliśmy 26 listopada mówi Łukasz Wiśniewski, organizator. – Wszystkie spotkania odbywały się w weekendy na halach sportowych w Łysomicach i Turznie. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, bez gier rewanżowych. Z powodu nieparzystej liczby drużyn w każdej z kolejek jedna drużyna musiała pauzować i nie rozgrywała swojego spotkania. 

Od początku rywalizacji w grze o najwyższe laury liczyły się trzy zespoły – Lulkowo, Young Boys Ostaszewo oraz Oldboys Mustang. Przed ostatnią kolejką wiadomo było, że na zwycięstwo w całej lidze mają szansę już tylko dwie pierwsze z nich. Co więcej, los chciał, że to właśnie 4 marca Lulkowo i Young Boys stanęły naprzeciwko siebie w bezpośrednim pojedynku decydującym o zwycięstwie. Do tego meczu żadna z nich nie zaznała goryczy porażki.  

– Drużyna Young Boys jako pierwsza zdobyła gola – relacjonuje organizator. – Zawodnicy z Lulkowa nie dali jednak uciec rywalom i najpierw doprowadzili do remisu, a później objęli prowadzenie. Young Boys, zmuszeni do odrabiania strat, poświęcali coraz mniej uwagi obronie, z czego skrzętnie skorzystali gracze Lulkowa. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Lulkowa 4:2, które zapewniło im zwycięstwo w całych rozgrywkach. Na drugim miejscu został sklasyfikowany zespół Young Boys, a trzeci był Oldboys Mustang. 

Nie był to jednak koniec emocji w dziewiątej edycji Gminnej Ligi Halowej. 5 marca rozegrany został jednodniowy turniej o Puchar Ligi. Uczestniczyły w nim wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach ligowych.  

– Puchar Ligi jest takim ukoronowaniem całego sezonu – mówi Łukasz Wiśniewski. – Spotkania są nieco krótsze, a o zwycięstwie decyduje forma dnia, więc mogą pojawić się niespodzianki. Tym razem tak nie było. W finale zwyciężyła bezkonkurencyjna drużyna Lulkowa, która pokonała Oldboys Mustang 7:1. 

Tego samego dnia zostały przyznane także nagrody drużynowe i indywidualne za dokonania w lidze, wręczone przez wójta gminy Łysomice Piotra Kowala. Najbardziej wartościowym zawodnikiem został wybrany Marcin Auguściński (Amper Turzno), koronę króla strzelców zdobył Grzegorz Stefanowicz (Promil Turzno), zaś najlepszym bramkarzem został wybrany Maciej Ringwelski (Young Boys Ostaszewo).