Bezpiecznie i terminowo na drogach w Chełmży

Fot. archiwum

Zbliżająca się zima nie sprzyja inwestycjom w plenerze. Na szczęście prace na chełmżyńskich ulicach mają się ku końcowi. 

W tym roku jednym z głównych przedsięwzięć drogowych były prace na osiedlu domków jednorodzinnych (tzw. pisarskim) warte ponad 1,8 mln zł. Obejmuje ono ulice Reja, Konopnickiej, Kochanowskiego, Prusa, Pułaskiego, Żeromskiego i Reymonta. Przebudowa była połączona z modernizacją sieci wodociągowej.

– W ramach postępowania przetargowego w pierwszej połowie 2016 r. wybraliśmy na wykonawcę firmę Strabag – informuje Janusz Wilczyński, sekretarz Urzędu Miasta Chełmża. – Zadanie ma być zakończone do 31 października.

Już teraz wiemy, że termin ten nie jest zagrożony i trwają ostatnie prace na ul. Konopnickiej.

– Łącznie w ramach tej inwestycji obejmującej jezdnie, chodniki, zjazdy do nieruchomości przebudowaliśmy ponad 14 tys. m² – dodaje przedstawiciel magistratu. – Nowe nawierzchnie są z kostki typu pol-bruk, co zwiększa komfort mieszkańców oraz poprawia bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Całość tej inwestycji sfinansowaliśmy z budżetu miasta.

Z kasy miejskiej zrealizowano także przebudowę ul. Piotra Skargi. Na odcinku od ul. gen. Hallera do ul. Dworcowej (ponad 600 m) wykonawca (Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia) wykonał nakładkę bitumiczną na jezdni oraz częściowo wymienił nawierzchnię chodników za kwotę blisko 0,5 mln zł.

– Ul. Piotra Skargi to jedna z głównych ulic Chełmży i jej stan techniczny przed modernizacją był zły – dodaje Janusz Wilczyński. – Znaczna jej część jest zlokalizowana w pobliżu szkół, co oznacza, że inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu.