Budżet obywatelski w Chełmży. Ruszyło głosowanie

fot. Łukasz Piecyk

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Chełmży. Możemy wybierać spośród czterech propozycji. Głos należy oddać do 16 listopada.

Termin głosowania został przesunięty z uwagi na drugą turę wyborów samorządowych. Rozpoczęło się ono nieco później – 6 listopada. Głosy można oddawać do 16 listopada.

Urny, do których należy wypełnione karty do głosowania (można je pobrać ze strony urzędu miasta), są dostępne na parterze budynku urzędu miasta i parterze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chełmży.

Mamy do wyboru cztery projekty. Na 28,6 tys. zł została oszacowana rozbudowa placu zabaw przy orliku na ul. Frelichowskiego. Mają się tam pojawić m.in. ławki, huśtawka bocianie gniazdo i piaskownica z domkiem.

Kolejny projekt polega na zagospodarowaniu terenu nad jeziorem przy ul. Plażowej. Za 43 tys. zł mogą się tam pojawić m.in. ławy, stół, altany, placyk pod grilla, miejsca na ognisko i stojaki na rowery.

Oświetlenie parku od ul. 3 Maja do bramy wjazdowej klubów sportowych – to kolejna propozycja warta ok. 50 tys. zł. Zakłada montaż 10 lamp ledowych.

Ostatni z pomysłów to modernizacja placu zabaw w Przedszkolu Miejskim nr 1 przy ul. Bydgoskiej. Może on wzbogacić o nowy sprzęt rekreacyjno-wypoczynkowy (koszt to ok. 41,6 tys. zł).