Centrum Inicjatyw Kulturalnych w gminie Chełmża otworzy dwie placówki dla przedszkolaków

Od nowego roku w Głuchowie i Skąpem ruszą Kluby Malucha CIKUSIE. Dla dzieci w wieku 3-5 lat zastąpią one punkty przedszkolne, których w tych miejscowościach nie ma. Powstanie Klubów Malucha to efekt sygnałów, które docierały do Urzędu Gminy o potrzebie stworzenia podobnego miejsca we wspomnianych wsiach. Pieczę nad placówkami objęło jednak Centrum Inicjatyw Kulturalnych. Dzięki temu dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły brać udział w darmowych zajęciach artystycznych i edukacyjnych.

– Dzięki tej współpracy uda nam się zagospodarować czas dla naszych pociech – mówi Adam Galus, radny gminny ze Skąpego. – Kluby będą uzupełnieniem punktów przedszkolnych na terenie gminy.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w styczniu 2014 roku. W Głuchowie będą się one odbywać popołudniami w lokalu zerówki w budynku tamtejszego gimnazjum. W Skąpem – przedpołudniem w lokalu przedszkola w budynku dawnej szkoły. W obu przypadkach zajęcia będą trwały po cztery godziny.

– Postawimy w dużej mierze nacisk nie tyle na ścisłą edukację, co na rozwijanie talentów maluchów – zapowiada Justyna Błaszczyk, dyrektor Centrum Inicjatyw Kulturalnych. – Zakładamy, że optymalnie w jednym klubie zajęcia będą odbywały się z grupą 15 dzieci.

Zapisy trwają do końca grudnia. Prowadzą je biblioteki gminne – filia w Głuchowie (dla dzieci z Głuchowa i okolic, tel. 56 675 78 83) oraz filia w Skąpem (dla dzieci ze Skąpego i okolic, tel. 56 675 87 13) w godzinach urzędowania.