Chełmża inwestuje na stadionie

Na terenie Stadionu Miejskiego w Chełmży trwają prace związane z budową nowego zaplecza szatniowo-socjalnego. (Fot. Łukasz Piecyk)

Dotychczasowy obiekt spełniający zadania zaplecza z pewnością nie mógłby zostać uznany budynkiem na miarę XXI wieku. Od kilku lat włodarze korzystającej głównie ze stadionu Legii Chełmża czynili starania, aby taki stan rzeczy uległ zmianie. Teraz w końcu tak się stanie.

– Prace na stadionie rozpoczęły się i są w fazie początkowej – informuje Zdzisław Stasik, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej w Chełmży. – Spośród trzech ofert, które stanęły do przetargu, najlepsza okazała się wystosowana przez firmę „CEZAR” pana Piotra PreussaGłówne czynniki jakie były brane pod uwagę przy rozpatrywaniu propozycji przetargowych to oczywiście kwota wykonania, ale również długoterminowy okres gwarancji. Wykonawca musiał także zapewnić, iż pomimo wykonywanych prac, budynek będzie do dyspozycji uczestniczącej w rozgrywkach Legii Chełmża.  

Obiekt zostanie wykonany w konstrukcji tradycyjnej murowanej ze stropodachem żelbetowym krytym papą termozgrzewalną. Bryła budynku będzie zwarta i przykryta dachem płaskim. 
 

– Do dyspozycji potencjalnych użytkowników oddane zostaną szatnie
 dla zawodników i sędziów, magazyny,  toalety, natryski czy niewielkie pomieszczenia biurowe – mówi Zdzisław Stasik. – Warto wspomnieć, iż obiekt będzie w pełni przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne. Choć prawdopodobnie największy użytek z budynku będzie miał klub piłkarski Legia Chełmża, to nie będzie on własnością tego podmiotu. Chcemy, aby obiekt w miarę możliwości służył wszystkim mieszkańcom Chełmży, zaś jego zarządcą będzie Ośrodek Sportu i Turystyki.  

Budynek ma być w pełni gotowy do użytku na początku przyszłego lata, a konkretnie na 22 czerwca 2019 roku kiedy wyznaczono ostateczny termin realizacji zamówienia.