Chełmża: prowadził ciągnik pod wpływem alkoholu. Doprowadził do kolizji

W sobotnie popołudnie policjanci z komisariatu w Chełmży zatrzymali 21-letniego kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna spowodował stłuczkę z osobowym volkswagenem stojącym na poboczu drogi. Sprawca kolizji miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

– W sobotę 28.06.2014r. około godziny 15:00 funkcjonariusze komisariatu z Chełmży zostali wezwani do kolizji w miejscowości Drzonówko – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca ciągnika marki Zetor zahaczył o stojący na poboczu samochód marki volkswagen golf i odjechał z miejsca zdarzenia.

Sprawcą okazał się 21-latek, który został poddany badaniu na trzeźwość. Wówczas wyszło na jaw, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania jakimikolwiek pojazdami.

Za prowadzenie pod wpływem alkoholu może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna za kierowanie bez uprawnień. O tym jednak zadecyduje sąd.