„Ciao Ciao Bambina” we wrześniu powróci do Torunia!

Fot. materiały prasowe

Nicola Palladini już we wrześniu zabierze nas do Włoch! Wszystko za sprawą spektaklu muzycznego „Ciao Ciao Bambina”, który zostanie wystawiony w Sali Wielkiej toruńskiego Dworu Artusa. Bilety na wydarzenie dostępne są już w internecie, a od 1 czerwca bezpośrednio w kasie obiektu.

Cieszący się wielką popularnością spektakl wystawiany był już w Toruniu kilkakrotnie. Mieszkańcy miasta ponownie będą mogli podziwiać włoskiego artystę już 10 września. Wydarzenie planowane jest na godzinę 18.00.

– „Ciao Ciao Bambina” to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy – relacjonuje Małgorzata Wojtulewicz z Impresariatu Artystycznego d-ARTE. – Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.

W ciągu 80 minut przed widzami zaprezentowane zostaną największe włoskie światowe utwory: ”Tu vuo fa l’americano”, ”L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, ”O’sole mio”, ”Love in Portofino”, ”Volare”, „Mamma”, „That’s amore”, „Mambo Italiano”,”Quando, quando quando”, „Buonasera Signorina”, „Arrivederci Roma”, „Ciao, Ciao Bambina” czy ”Nie płacz kiedy odjadę”.

Od dnia premiery w Teatrze Małym w Tychach, czyli od 22 listopada 2013, wystawiono na terenie całej Polski „Ciao Ciao Bambina” ponad 120 razy. Bilety na wrześniowe wydarzenie będą dostępne w sprzedaży w kasie CK Dwór Artusa już od 1 czerwca 2017 roku.

Koncepcja i Reżyseria – Nicola Palladini
Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz

O wydarzeniu przeczytasz także na Facebooku: Ciao Ciao Bambina