Czas biegowych podsumowań

Łubianka Grand Prix Cross 2016 o Puchar Wójta Gminy to już historia. Biegacze zakończyli sezon 11 grudnia.

W niedzielę 11 grudnia w Zamku Bierzgłowskim odbył się IV Bieg Adwentowy – ostatnia impreza całorocznego cyklu Łubianka Grand Prix Cross. Najszybciej do mety dobiegli Łukasz Kalata z klubu Chetor Team i Anna Arseniuk, reprezentująca Opatrunki Toruń. Po zakończeniu biegu w zabytkowych murach tutejszego zamku odbyło się podsumowanie całego cyklu, którego organizatorem był Klub Maratoński Truchcik Łubianka przy współudziale Urzędu Gminy oraz Centrum Kultury w Łubiance.

Najlepsi w klasyfikacjach generalnych otrzymali z rąk wójta Jerzego Zająkały i prezesa KM Truchcik Łubianka Artura Przyjemskiego pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. Z kolei zawodnicy, którzy przebiegli osiem z dwunastu biegów, dostali medale. W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował Damian Kłopotek z Chetor Team – przed Pawłem Dzięgielewskim z Torunia i reprezentującym Opatrunki Radosławem Lewandowskim. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Arseniuk z Opatrunków. Drugie miejsce zajęła Magdalena Moltzan-Małkowska z klubu G&Syn Boiska, zaś trzecie Marlena Lewandowska, reprezentantka gospodarzy z KM Truchcik Łubianka. W punktacji drużynowej triumfował Chetor Team w składzie Łukasz Kalata, Łukasz Radtke, Krzysztof Kalaska i Damian Kłopotek.

– Dziękuję wszystkim za całoroczną sportową rywalizację – powiedział wójt Jerzy Zająkała. – I już teraz zapraszam do uczestnictwa w cyklu Łubianka Grand Prix Cross 2017.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowały wśród kobiet: Justyna Tomasik (do 25 lat), Anna Arseniuk (30-44 lata) i Jolanta Gołaszewska (powyżej 45 lat). Wśród mężczyzn najlepsi okazali się: Radosław Lewandowski (20-29 lat), Damian Kłopotek (30-39 lat), Krzysztof Retecki (40-49 lat), Krzysztof Góralski (50-59 lat), Marek Czuk (60-69 lat) i Stefan Lewandowski (powyżej 70 lat). W specjalnej klasyfikacji mieszkańców gminy Łubianka zwyciężył Marek Zieliński z Przeczna. Drugi był Adam Dyczko z Brąchnowa, zaś trzeci Paweł Piotrowski z Warszewic.

– W biegach organizowanych w gminie Łubianka startuję z trzech powodów – wyliczał 73-letni Stefan Lewandowski, najstarszy uczestnik rywalizacji. – Ze względu na świetną organizację, niepowtarzalny klimat i dlatego, że w takim gronie czuję się znacznie młodszy.