Daniel Matuszak: Chcę powalczyć ze Zdrojem o awans

Zespół Zdroju Ciechocinek ma za sobą średnią rundę jesienną. Klub spod tężni aktualnie plasuje się na 8 pozycji w tabeli. Wyróżniającą się postacią piątoligowej drużyny jest Daniel Matuszak – zdobywca 16 bramek spośród 23 strzelonych przez Zdrój. Z racji imponującego dorobku nie mogło zabraknąć dla niego miejsca w naszym plebiscycie na „Piłkarza Rundy Powiatu Toruńskiego”.

W przeszłości Matuszak grał m.in.: w barwach Unii/Drobex Solec Kujawski czy też w Elanie Toruń.

– Wiadomo, że poziom gry jest zupełnie inny – twierdzi Daniel Matuszak, piłkarz Zdroju Ciechocinek. – Zdecydowałem się spróbować swoich sił w V lidze, gdyż chcę wrócić do formy jaką prezentowałem na początku swojej przygody w Elanie. Dotychczasowo wszystko idzie po mojej myśli. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że skończę rundę ze średnią jednej bramki na mecz, ale cieszy mnie takie pozytywne zaskoczenie.

Duża ilość bramek Matuszaka niestety nie idzie w parze z liczbą punktów zdobytych przez Zdrój.

– Nie do końca potrafiliśmy się zgrać od początku rozgrywek – uważa Matuszak. – Przed sezonem do Ciechocinka przyszło wielu nowych zawodników, wiadomo że kwestia zrozumienia się na boisku wymaga czasu. W pewnym momencie trener Wróblewski wprowadził kilka zmian, które pozytywne wpłynęły na naszą grę i z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. Mam nadzieję, że od początku rundy wiosennej narzucimy wysokie tempo i będziemy w stanie zdobywać seryjnie komplety punktów.

Słowa Matuszaka mają swoje uzasadnienie. W Zdroju szykowane są kolejne wzmocnienia. Już dziś wiadomo, że od przyszłej rundy w Ciechocinku będzie grał Marcin Majchrzak, który ostatnio reprezentował barwy III-ligowej Elany Toruń.

– Z Marcinem znamy się bardzo dobrze, gdyż jego siostra jest moją narzeczoną – mówi Daniel. – Jego transfer powinien być dla nas znaczącym wzmocnieniem. Graliśmy razem w Elanie Toruń, a dodatkowo fakt, że znamy się nie tylko z boiska, myślę że może wpłynąć bardzo pozytywnie na naszą współpracę, co powinno się przenieść na dobre wyniki dla Zdroju.

Zawodnik bardzo optymistycznie przewiduje rundę wiosenną.

– Myślę, że stać nas na dołączenie do czołówki i walkę o awans – twierdzi Matuszak. – Prawdopodobnie dołączy do nas kilku nowych zawodników, którzy w przeszłości grali w Zdroju a ostatnio reprezentowali zespoły z wyższych lig, co powinno znacząco podnieść nasz poziom sportowy. Starta do lidera jest duża, ale kilka lat temu byliśmy w podobnej sytuacji, a jednak udało się. Bardzo ważny będzie początek wiosny. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się po naszej myśli.