Dariusz Adamski: Najważniejsze są zwycięstwa drużyny

Jeszcze tylko przez niecałe cztery godziny możecie oddawać swoje głosy w plebiscycie na „Piłkarza Rundy Powiatu Toruńskiego”. Teraz chcemy Wam przedstawić ostatnią sylwetkę wśród zawodników nominowanych – Dariusza Adamskiego z Victorii Czernikowo.

Podczas rundy jesiennej 23-letni kapitan zespołu zdobył 6 bramek, do których dołożył 4 asysty.

– Nie skupiam się na indywidualnym dorobku, najważniejsze są zwycięstwa drużyny – twierdzi Dariusz Adamski. – Przed sezonem zdawałem sobie sprawę, że posiadamy odpowiednie umiejętności, aby powalczyć o awans, ale mimo wszystko nie spodziewałem się chyba aż tak dobrej rundy. Mimo tego iż tylko jeden mecz zremisowaliśmy, a pozostałe wygraliśmy, to nasza przewaga nad wiceliderem wynosi tylko trzy punkty, więc musimy powtórzyć nasz wyczyn z jesieni, aby na koniec sezonu cieszyć się z awansu.

Weryfikacja sił pomiędzy liderem z Czernikowa, a wiceliderem czyli drużyną Zamku Bierzgłowskiego nastąpi bardzo szybko, gdyż kluby zmierzą się w pierwszym meczu rundy rewanżowej.

– Drużyna, która zdobędzie w tym spotkaniu trzy punkty znacznie przybliży się do awansu – uważa Adamski. – Nasze zadanie będzie trudniejsze, gdyż gospodarzem meczu będzie Zamek. Wierzymy jednak w nasze umiejętności, i tak jak to było w poprzedniej rundzie, będziemy chcieli ten mecz wygrać. Nie wiem czy będzie to decydujące spotkanie o awansie, gdyż każdej z drużyn może przydarzyć się słabszy okres.

Po rundzie jesiennej Victoria legitymuje się świetnym bilansem bramkowym. Docenić trzeba zwłaszcza grę obronną, gdyż do tej pory bramkarz drużyny z Czernikowa wyjmował piłkę z siatki tylko pięć razy.

– Cały zespół atakuje i cały zespół się broni – opowiada Dariusz Adamski. – Już nasi napastnicy starają się narzucić presję na przeciwnikach aby przechwycić piłkę, co znacznie ułatwia sprawę naszym defensorom.

Zdaniem Adamskiego Victoria już teraz posiada skład, który może toczyć wyrównane boje w A-Klasie.

– Myślę, że spokojnie zajmowalibyśmy miejsce w środku tabeli – twierdzi zawodnik. – Teraz chcemy jednak się skupić na obecnych rozgrywkach. Mimo przerwy zimowej cały czas pozostajemy w treningu, gdyż uczestniczymy w Lidze Halowej Czernikowa. Konkretnego terminu rozpoczęcia przygotowań do rundy rewanżowej jeszcze nie znamy, ale widać że w naszej drużynie panuje spora mobilizacja, więc już teraz mogę stwierdzić że do rundy będziemy przygotowani solidnie.