Dobrzejewice: Uciekając przed policją wskoczył do stawu

Fot. Łukasz Piecyk

Poszukiwany przez sądy w Toruniu i Rypinie na widok policjantów wskoczył do dobrzejewickiego stawu. Próbę ucieczki uniemożliwili mu jednak funkcjonariusze, którzy po zatrzymaniu przewieźli go do celi aresztu.

Wczoraj, krótko po godzinie 6:00 rano, policjanci z Komisariatu Policji w Lubiczu w miejscowości  Dobrzejewice w gminie Obrowo zauważyli mężczyznę, który był poszukiwany kilkoma listami gończymi.

– Człowiek ten wiedząc o ciążących na nim wyrokach na widok policjantów wskoczył do pobliskiego stawu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Niestety to rozwiązanie okazało się zgubne, bo ubranie, które miał na sobie nasiąknięte wodą zaczęły bardzo ciążyć. Funkcjonariusze namawiali uciekającego, żeby jednak zaniechał swojego pomysłu dalszego ukrywania się i dobrowolnie wyszedł z wody.

Jak się okazało 34- latka poszukiwały sądy w Rypinie i Toruniu do czterech wyroków, w których miał zasądzone łącznie ponad cztery i pół roku więzienia.

Wszystkie za liczne kradzieże i włamania. Po wykonaniu dokumentacji z udziałem zatrzymanego policjanci przekonwojowali go wprost do celi aresztu, gdzie może spędzić kilka kolejnych miesięcy.

[fbcomments]