Druga edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Klubów Seniora odbyła się pod koniec czerwca w Małej Nieszawce

Rok temu debiutował i już dzisiaj wiemy, że to impreza, która na stałe wpisała się w gminny kalendarz. Mowa o Przeglądzie Twórczości Artystycznej Klubów Seniora „Po ten kwiat paproci”. Druga edycja wydarzenia odbyła się w Małej Nieszawce pod koniec czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest Kazimierz Kaczmarek, wójt gminy Wielka Nieszawka.

– Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku artystycznego, stworzenie amatorskim zespołom możliwości konfrontacji ich twórczości artystycznej, promocja wszystkich zespołów oraz integracja i wymiana doświadczeń – wymienia Alina Sobecka z Ośrodka Kultury w Małej Nieszawce.

W trakcie wydarzenia nie można było narzekać na nudę. Na scenie stawiło się bowiem 17 zespołów: „Podgórski Walczyk” z Torunia, Klub Seniora „Złota Jesień” z Grębocina, „Lubiczanie” z Lubicza, „Jutrzenka” z Czernikowa, „Lisewianie” z Lisewa, „Wrzos” z Rojewa, „Melody” z Unisławia, „Nasze Wspomnienia” z Unisławia”, „Unisławianki” z Unisławia, duet „My” z Unisławia, „Łęgowianie” z Włocławka, „Nowalijki” z Chełmna, „Wesoła harmonia” z Golubia-Dobrzynia, „Wrzos” z Barcina, chór „Sami Swoi” z Obrowa oraz dwa lokalne zespoły z gminy Wielka Nieszawka: „Wspomnienie” i „Leśna Kraina”.

Piosenki ludowe i biesiadne – to tylko niektóre z propozycji repertuarowych występujących zespołów.

– Wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy – relacjonuje Alina Sobecka. – W trakcie przeglądu panowała radosna atmosfera.

Dyplomy i puchary otrzymały wszystkie zespoły. Przekazali je sekretarz gminy Agnieszka Gołębiowska oraz Ireneusz Śmiechowski, przewodniczący rady gminy. To jednak nie był koniec, bo wydarzenie zakończyło się zabawą taneczną z zespołem „Wrzosy Band”. Nie zabrakło również regionalnych wypieków oraz rękodzieła.
Trzecia edycja przeglądu odbędzie się w przedostatnią sobotę czerwca przyszłego roku.