Druga odsłona zmagań w Lidze Orlika przed nami

Pierwszy turniej o puchar wójta gminy Łubianka zakończył się zwycięstwem Unikatu Osiek. Zespół z gminy Obrowo pokonał w meczu finałowym Gminę Chełmża. Trzecie miejsce przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy cyklu – Flisakowi Złotoria. Kto okaże się najlepszy w najbliższą niedzielę?

Już od godziny 9.00 zapraszamy wszystkich kibiców na „orliki” w Dobrzejewicach (gmina Obrowo) i Mazowszu (gmina Czernikowo). Czternaście drużyn wystartuje w boju o puchar wójta gminy Obrowo. „Liga Orlika z Poza Toruń” to nie tylko emocje piłkarskie, ale także festyn dla całych rodzin. Na dzieci czeka wiele atrakcji i konkursów z nagrodami. Wszyscy będą mogli posilić się kiełbasą z grilla, pizzą czy drożdżówkami. Dla nikogo nie zabraknie ciepłej herbaty i kawy.

– Bez zastanowienia włączyliśmy się w ubiegłym roku w ten projekt – mówi Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo. – Tego rodzaju turnieje w znakomity sposób zagospodarowują infrastrukturę sportową, która powstała w ostatnich latach. Drużyn amatorskich w naszej gminie, ani w całym powiecie, nie brakuje. Emocje będą do ostatniego gwizdka sędziego.

W grupie A, która swoje mecze rozgrywała będzie w Dobrzejewicach, zmierzą się Allianz Toruń, Wisła Osiek, Orzeł Głogowo, Unikat Osiek, Wisła Pędzewo, Leroy Merlin i Saturn Młyniec. W grupie B, rywalizującej w Mazowszu, zagrają Miasto Chełmża, Gmina Chełmża, Gmina Łysomice, Warszewice, Caritas, Flisak Złotoria i Stary Toruń

Najlepsze cztery ekipy z tego turnieju zdobędą punkty do klasyfikacji generalnej. Zwycięzca – 4 pkt., II miejsce – 3 pkt., III miejsce – 2 pkt., IV miejsce – 1 pkt. Już 29 czerwca okaże się w Lubiczu, który zespół prezentował się najrówniej w całych rozgrywkach. W tym momencie, po rozegraniu jednego turnieju, liderem jest Unikat Osiek.

W „Lidze Orlika z Poza Toruń” zawodnicy walczą również o nagrody indywidualne. Po każdym turnieju wybierany jest najlepszy zawodnik. Prowadzona jest także klasyfikacja najlepszych strzelców całego cyklu. W Lubiczu nagrodzeni zostaną ponadto: najlepszy bramkarz i MVP całych rozgrywek.

– W Dobrzejewicach chcemy zaprezentować się znacznie lepiej niż w pierwszym turnieju – mówi Paweł Modzelewski, kapitan zespołu Allianz. – Nie dopisało nam dwa tygodnie temu szczęście. Poziom jest bardzo wyrównany, a o wynikach poszczególnych spotkań decyduje często jedna bramka.

Samorządowcy z gminy Obrowo zachęcają do udziału w tym wydarzeniu.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w turnieju, który połączony jest z festynem – mówi Mirosława Kłosińska, sekretarz gminy Obrowo. – Pamiętam zmagania z zeszłego roku. Sama nie jestem fanką piłki nożnej, ale bawiłam się znakomicie. Pogodę już zamówiliśmy, więc można w niedzielę rozpocząć w ten sposób długą majówkę.

Czemu zdecydowaliśmy się na taki cykl?

– Sport jest bardzo ważnym elementem życia społecznego – mówi Radosław Rzeszotek, redaktor naczelny „Poza Toruń”. – Chcemy w ramach jednej imprezy połączyć przyjemne z pożytecznym. Ruch na świeżym powietrzu przyda się wszystkim, bez wyjątku. Integracja w ramach festynu jest jednak dla nas nie mniej istotna.

Zapraszamy wszystkich kibiców na boiska w gminach Obrowo i Czernikowo. Pokażmy razem, że hasło „Życie tętni poza miastem” jest prawdziwe. Razem możemy stworzyć rozgrywki, których pozazdroszczą nam Toruń i Bydgoszcz. Kolejne zawody cyklu odbędą się 11 maja na boiskach w Górsku w gminie Zławieś Wielka.

DOBRZEJEWICE:

1.) Orzeł Głogowo
2.) Saturn Młyniec
3.) Wisła Pędzewo
4.) Wisła Osiek
5.) Allianz
6.) leroy
7.) Unikat

MAZOWSZE:
1.) Gmina Chełmża
2.) Warszewice
3.) Flisak Złotoria
4.) Gmina Łysomice
5.) Stary Toruń
6.) Caritas
7.) Miasto Chełmża

Dobrzejewice Mazowsze
9:00 Saturn Młyniec – Unikat Osiek

9:15 Leroy Merlin – Wisła Osiek

9:30 Wisła Pędzewo – Orzeł Głogowo

9:45 Unikat Osiek – Allianz Toruń

10:00 Wisła Osiek – Saturn Młyniec

10:15 Orzeł Głogowo – Leroy Merlin

10:30 Allianz Toruń – Wisła Pędzewo

10:45 Wisła Osiek – Unikat Osiek

11:00 Saturn Młyniec – Allianz Toruń

11:15 Wisła Pędzewo – Leroy Merlin

11:30 Orzeł Głogowo – Wisła Osiek

11:45 Allianz Toruń – Leroy Merlin

12:00 Unikat Osiek – Wisła Pędzewo

12:15 Leroy Merlin – Saturn Młyniec

12:30 Wisła Osiek – Allianz Toruń

12:45 Orzeł Głogowo – Saturn Młyniec

13:00 Leroy Merlin – Unikat Osiek

13:15 Saturn Młyniec – Wisła Pędzewo

13:30 Allianz Toruń – Orzeł Głogowo

13:45 Wisła Pędzewo – Wisła Osiek

14:00 Unikat Osiek – Orzeł Głogowo

9:00 Warszewice – Miasto Chełmża

9:15 Caritas – Gmina Łysomice

9:30 Flisak Złotoria- Gmina Chełmża

9:45 Miasto Chełmża – Stary Toruń

10:00 Gmina Łysomice – Warszewice

10:15 Gmina Chełmża – Caritas

10:30 Stary Toruń- Flisak Złotoria

10:45 Gmina Łysomice – Miasto Chełmża

11:00 Warszewice – Stary Toruń

11:15 Flisak Złotoria- Caritas

11:30 Gmina Chełmża – Gmina Łysomice

11:45 Stary Toruń- Caritas

12:00 Miasto Chełmża – Flisak Złotoria

12:15 Caritas – Warszewice

12:30 Gmina Łysomice – Stary Toruń

12:45 Gmina Chełmża – Warszewice

13:00 Caritas – Miasto Chełmża

13:15 Warszewice – Flisak Złotoria

13:30 Stary Toruń- Gmina Chełmża

13:45 Flisak Złotoria- Gmina Łysomice

14:00 Miasto Chełmża – Gmina Chełmża