Dzieciaki na start!

Bieganie w gminie Łubianka jest bardzo popularne. Nic więc dziwnego, że do treningów chętnie garną się również jej najmłodsi mieszkańcy. Specjalnie dla nich w ubiegłym roku powstała sekcja biegowa KM Truchcik Łubianka, Truchcik Junior.

Na zajęcia sekcji uczęszczają dzieci ze szkół podstawowych z gminy Łubianka. Celem jej działalności jest rozwój aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz rozpowszechnianie najprostszego jej rodzaju, jakim jest bieganie. Zajęcia biegowe odbywają się na terenie szkoły podstawowej w Pigży od kwietnia zeszłego roku. Są prowadzone przez trenerów lekkiej atletyki, Agnieszkę i Bartosza Wiligalskich.

– Bieżnia tartanowa, na której można latem przeprowadzać treningi, jest znakomitym obiektem – mówi Artur Przyjemski, prezes Klubu Maratońskiego Truchcik Łubianka. – Zimą zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej.

Treningi odbywają się w trakcie roku szkolnego i cieszą się sporym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Biegacze spotykają się w piątki o godz. 18, w zajęciach regularnie uczestniczy grupa około 20 dzieci.

– Podczas zajęć wprowadzamy elementy treningu biegowego, dostosowane do wieku uczestników – wyjaśnia Artur Przyjemski. – Stosujemy różne formy treningu, kładąc nacisk na formę zabawową. Prezentujemy rozgrzewkę zarówno w formie statycznej, jak i dynamicznej. W grudniu nasi podopieczni otrzymali koszulki klubowe, które są dodatkową motywacją do trenowania. W 2017 roku planujemy wyjazd na kilka zawodów biegowych w regionie.

Zapewne za kilka lat wychowankowie Truchcika Juniora będą rywalizowali w imprezach dla dorosłych, odbywających się w gminie Łubianka. Takich jak całoroczny Łubianka Grand Prix Cross, czyli cykl odbywających się co miesiąc biegów. W niedzielę 29 stycznia rozpoczyna się tegoroczny cykl Grand Prix Cross. Pierwszy bieg odbędzie się Zamku Bierzgłowskim, start rywalizacji o godz. 12:30.