Dzień aktywności fizycznej w szkole w Górskim z wyjątkowym gościem

fot. materiały gminy Zławieś Wielka

W najbliższy piątek (28 września) w Szkole Podstawowej w Górsku odbędzie się dzień zdrowego odżywania i aktywności fizycznym. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Andrzej Supron, zapaśnik, mistrz świata i Europy.

Dzień zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w podstawówce w Górsku ma przede wszystkim pogłębić wiedzę dzieci i młodzieży o sporcie oraz jego pozytywnym wpływie na nasze zdrowie.

Szkoła w Górsku przystąpiła do piątej edycji programu „Tropem Mistrza” i „Zapasy w każdej szkole”. Placówka wprowadza na lekcjach wychowania fizycznego elementy zapasów, czyli jednej z najstarszych dyscyplin sportowych.

W piątkowym dniu sportu weźmie udział Jacek Rutkowski, przyjaciel szkoły i prezes firmy Mat Bud Materiały Budowlane, Jarosław Majka, Anna Słomińska oraz ekipa Boruta Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz &Radom.

– Jest nam niezmiernie miło, że zadba o nasze dzieci także Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Górsku, Fundacja Marwit – Pani Prezes Krystyna Matelska-Tokarz, a nad bezpieczeństwem nas wszystkich czuwać będzie OSP Pędzewo – informuje Szkoła Podstawowa w Górsku.

Gościem specjalnym będzie Andrzej Supron, legenda polskich zapasów, mistrz świata (1979) i Europy (1975, 1982), trzykrotny olimpijczyk (1972, 1976, 1980) i srebrny medalista z Moskwy (1980). 

Honorowy patronat nad piątkowym wydarzeniem objęli: wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, marszałek Piotr Całbecki, kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik, starosta toruński Mirosław Graczyk i wójt gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka.