Dzień Kobiet w Małej Nieszawce [Zdjęcia]

Symboliczny kwiatek i słodki upominek ufundowany przez Wójta Gminy Wielka Nieszawka Kazimierza Kaczmarka otrzymały Panie podczas swojego święta obchodzonego w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Małej Nieszawce.

Spotkanie uroczyście rozpoczęli  Sekretarz Gminy Wielka Nieszawka Pan Jacek Mularz oraz Przewodniczący Rady Gminy Wielka Nieszawka Pan Ireneusz Śmiechowski.

W sali widowiskowej, specjalnie dla zebranych pań, wystąpił amatorski Teatr Humoreska ze swoją komedio-farsą „Szofer Archibald”.

– Zespołowi teatralnemu udało się przybliżyć widzom klimat lat 20-tych i rozbawić miłosnymi perypetiami bohaterów sztuki – relacjonuje Alina Sobecka z Gminnego Ośrodka Kultury w Małej Nieszawce. – Usłyszeliśmy także utwory z lat 20-tych, które przepięknie wykonała solistka Dominika Wyborska, na co dzień śpiewającą w młodzieżowym zespole wokalnym MIXTER.

Wspaniała gra aktorska, kostiumy, scenografia, muzyka z tamtych lat sprawiły, że brawom i gratulacjom nie było końca. Na zakończenie wydarzenia odbyła się również loteria, podczas której Sekretarz Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy  wręczyli  Paniom bony upominkowe i nagrody.