„Dziewczyna z portretu” drugim filmem otwarcia Camerimage 2015

„Dziewczyna z portretu” będzie drugim filmem otwarcie 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Pokaz specjalny odbędzie się podczas Gali Otwarcia. Na film zaprosi autor zdjęć – Danny Cohen.

Dziewczyna z portretu to niezwykła historia miłosna zainspirowana życiem artystów Einara i Gerdy Wegener, których małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i zostaje jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet, Lili Elbe. W rolach głównych występują Eddie Redmayne i Alicia Vikander. W pozostałych rolach zagrali Matthias Schoenaerts, Amber Heard, Ben Whishaw oraz Sebastian Koch.

Ekipa odpowiadająca za powstanie Dziewczyny z portretu Toma Hoopera składała się między innymi z nominowanego do Oscara autora zdjęć Danny’ego Cohena (Jak zostać królem, Pokój), montażystki Melanie Oliver (Nędznicy, Anna Karenina), trzykrotnie nominowanej do Oscara scenografki Eve Stewart (Topsy-Turvy, Jak zostać królem), laureata Oscara kompozytora Alexandre’a Desplat’a (Grand Budapest Hotel, Operacja Argo) oraz nominowanego do Oscara kostiumografa Paco Delgado (Nędznicy, 33).