Fałszywy kominiarz zatrzymany

Fot. Łukasz Piecyk

Posługiwał się pieczątką, sprawdzał przewody kominowej i okłamywał klientów – mężczyzna podający się za kominiarza został zatrzymany przez lubickich policjantów.

Pierwszy sygnał policjanci otrzymali 16 września od mieszkańca Głogowa –mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Ten zorientował się, że coś jest nie tak z podpisującym rzekomym fachowcem wydającym  protokół kontroli. Natychmiast zawiadomił policjantów. Sprawca wtedy uciekł.

We wtorek 26 września, w Czernikowie, policjanci zatrzymali go podczas kontroli drogowej, na chwilę przed kolejnym oszustwem. Funkcjonariusze udowodnili mu dokonanie trzynastu niezgodnych z prawem czynów. Prowadzący postępowanie podejrzewają jednak, że to nie wszystkie przestępstwa, których dokonał ten mężczyzna. Teraz proszą o kontakt osoby, które w niedawnym czasie zawierały umowy o wykonanie przeglądu kominiarskiego, lub odbioru technicznego budynku z firmą KOMINEX z Torunia. Być może sprawca działał w ich domu. Prowadzący to postępowanie policjanci czekają na sygnały pod numerami 56 641 28 29, 695 881 332,  997 lub 112.