Ferie z kukiełkami

Motywem przewodnim tegorocznych ferii zimowych w Centrum Kultury w Łubiance będzie teatr lalek. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat tej niezwykłej sztuki. Nie zabraknie też zabawy na balu karnawałowym i przy ognisku oraz piłkarskich emocji w Gminnej Lidze Feryjnej.

– Co roku organizujemy zajęcia feryjne wokół określonej tematyki – wyjaśnia Marlena Gizińska, kierowniczka Centrum Kultury w Łubiance. – Instruktorzy wspaniale aranżują zabawę, zawsze jest wesoło i ciekawie.

W pierwszy dzień ferii, w poniedziałek 30 stycznia, do Centrum Kultury w Łubiance zawitają plastycy z toruńskiego Teatru „Baj Pomorski”, którzy przybliżą najmłodszym sztukę tworzenia lalek i wyjaśnią, czym różnią się takie ich typy jak kukiełki, pacynki, marionetki i jawajki. Na spotkanie udać się będą mogły dzieci wraz z instruktorami z dziewięciu świetlic gminnych.
– Dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak ożywić lalki, poznają trudną sztukę ich poruszania – zapowiada Marlena Gizińska. – Przygotują też scenariusze przedstawień i na ich podstawie stworzą własne lalki. Przez kolejne dni ferii pracować będą nad teatrzykami w swoich świetlicach, a w piątek 10 lutego w Centrum Kultury obejrzymy prezentację ich prac.
W tematykę ferii wpisuje się również wyjazd do Teatru „Baj Pomorski” w czwartek 9 lutego o godz. 9 na spektakl pt. „Kopciuszek” – dzieci będą miały przy tej okazji możliwość poznania teatru lalek od kulis. Wyjazd jest płatny: 18 zł bilet + 6zł przejazd (zgłoszenia w Centrum Kultury w Łubiance).

Nie zabraknie też stałych punktów ferii dla dzieci w gminie Łubianka. W feryjne wtorki i czwartki od godz. 10 na sali sportowej gimnazjum w Brąchnowie odbywać się będą spotkania piłkarskie Gminnej Ligi Feryjnej – najlepsze zespoły nagrodzone zostaną pucharami i medalami. W poniedziałek 30 stycznia w Gminnym Parku Kultury w Łubiance ok. godz. 11 rozpalone zostanie ognisko dla dzieci. Z kolei w niedzielę 5 lutego w godz. 16-18 w sali CK w Łubiance zorganizowany będzie bal karnawałowy.
– W grupie spędzanie ferii jest o wiele ciekawsze – mówi kierowniczka CK. – Z kolegami nigdy nie można się nudzić.