Festiwal Disco Polo w Głogowie przyciągnął tłumy [fotorelacja]

Fot. Łukasz Piecyk

To słowa wójta Obrowa Andrzeja Wieczyńskiego skierowane do uczestników dorocznego Festiwalu Disco Polo, jaki odbył się 12 maja w GłogowieWidzowie wzięli je sobie do serca i bawili się znakomicie. Jak co roku. 

Już po raz trzeci miłośnicy muzyki disco polo spotkali się na boisku sportowym w Głogowie w gminie Obrowo. Od pierwszej edycji impreza przyciąga tłumy. Nie inaczej było w tym roku. Mieszkańcy gminy i wielu spoza niej nie wyobrażają już sobie wiosny bez festiwalu. 

Koncert poprowadziła znana konferansjerka Edyta Folwarska. Zaprezentowało się łącznie 10 zespołów – finalistów wyłonionych przez jury. Jako gwiazdy festiwalu zagrały: Vern, Basta oraz After Party. To marki mówiące same za siebie. Nie zabrakło również atrakcji dla całych rodzin: zjeżdżalni i karuzeli dla najmłodszych, punktów gastronomicznych i ogródków piwnych dla dorosłych. 

– Nawet pogoda nam sprzyja – mówił przed rozpoczęciem imprezy do zebranych wójt Wieczyński. – Wczoraj padało, a dziś mamy słonko. Cieszę się, że przybyliście. To impreza dla was. Chcę, żebyście tworzyli życzliwość i dobro. Żebyście pokazali, że potraficie się bawić. Bawcie się i korzystajcie z życia, bo życie jest piękne. Słowa te kieruję przede wszystkim do naszej wspaniałej młodzieży. Wierzę, że młodzież potrafi pokazać to, co dobre. Temu właśnie ma służyć nasza impreza. 

Miłośnicy muzyki disco polo zastosowali się do słów wójta. Bawiono się pysznie do późnych godzin nocnych.