Festiwal Twórczości Ludowej w Dobrzejewicach

To już 10. edycja przeglądu Twórczości Ludowej im. Edwarda Nowaka. Pojawiło się wiele zespołów taneczno-muzycznych. Uczestnicy zaprezentowali swoje wokalne umiejętności i powalczyli o cenne nagrody.

 

W piątek 23 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Dobrzejewicach odbył się X Przegląd Twórczości Ludowej im. Edwarda Nowaka, któremu przyświeca idea popularyzacji piosenki ludowej, rozwijania twórczości dziecięcej i poczucia związku z kulturą ojczystą. Gminę Zławieś Wielka reprezentował zespół folklorystyczny „ MELODIA” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej.

Swoje umiejętności prezentowały również inne zespoły:  „ Kawęczynianki” z Kawęczyna, Stowarzyszenie Kulturalne „ Pokolenia” z Lubicza, Kapela ludowa z Osieka, „ Złota Jesień z Grębocina oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe . Uczestnicy zaprezentowali ludowe pieśni i tańce: Polonez, Kujawiak, Polka, Trojak. Nieodłączną częścią Festiwalu były wystawy rękodzieła ludowego.

Festiwal zakończył się miłym akcentem wręczenia uczestnikom dyplomów, podziękowań oraz nagród. Festiwal sponsorowany przez: województwo kujawsko- pomorskie, powiat toruński, gminę Obrowo i WSKO Edukacja i Przyszłość w Brąchnówku.