Flisak Złotoria wygrywa w Chełmży

Czwarty turniej Ligi Orlika z Poza Toruń za nami. W Chełmży sportowych emocji nie brakowało do ostatniego gwizdka sędziego. Zwyciężył Flisak Złotoria i tym samym wskoczył na pierwsze miejsce w „generalce”.

Cykl piłkarskich zmagań pod egidą Poza Toruń wkracza w decydującą fazę. Za nami 4 z 6 turniejów. W ubiegłą niedzielę zawodnicy rywalizowali o puchar burmistrza miasta Chełmży. Już faza grupowa, niezwykle wyrównana, zwiastowała ogromne emocje w play-off.

Grupa A rozgrywała swoje mecz na Orliku przy ul. Frelichowskiego. Do zmagań przystąpiły zespoły Unikatu Osiek, Leroy Merlin, Miasta Chełmży, Saturna Młyniec i Gminy Łysomice. O awans do dalszej fazy rozgrywek do ostatniego spotkania rywalizowały Unikat, Miasto Chełmża i Leroy. Prowadząca, do niedzielnego turnieju, w całym cyklu drużyna z Osieka sprawiła niemiłą niespodziankę swoim fanom, odpadając już w fazie grupowej. Zdecydowały o tym porażka 3-4 z zespołem gospodarczy i remis 2-2 z Leroy.

– Niespodzianki sprawiają, że sport kocha tylu ludzi – mówił mieszkaniec Chełmży, który dopingował swojemu zespołowi. – Gdyby zawsze wygrywali faworyci, to byłoby nudno.

Do ostatniego spotkania ważyły się także losy awansu do półfinałów w grupie B, która swoje mecze rozgrywała na boisku przy ul. 3 maja. Przed ostatnim spotkaniem było wiadomo, że z pierwszego miejsca do dalszej rywalizacji przejdzie zespół Flisaka Złotoria. Ostatni bój toczyły ze sobą Warszewice i Gmina Chełmża. Pierwszym do awansu wystarczał remis. Do przerwy prowadzili jednak 2-0 ich rywale.

– Było niezwykle gorąco – mówi Ryszard Prokopczuk, trener zespołu z gminy Łubianka. – Wierzyłem jednak w chłopaków do końca i się udało.

Rzutem na taśmę ekipa Warszewic dała radę strzelić dwie bramki i doprowadzić do remisu 2-2. Dla nich zwycięskiego.

– Miejmy nadzieję, że w fazie play-off nie zabraknie bramek i emocji – mówili, tłumnie przybyli na Orlika przy ul. Frelichowskiego, kibice. – Trzymamy kciuki za naszych.

Zanim jednak w bój wyruszyła drużyna gospodarzy, w szranki stanęły Leroy Merlin i Flisak Złotoria. Zdziesiątkowana po fazie grupowej kontuzjami drużyna Leroy nie była w stanie podjąć wyrównanej walki. Team z gminy Lubicz wygrał 6-0. W drugim półfinale przez wiele minut utrzymywał się bezbramkowy remis. Pierwsi bramkę strzelili zawodnicy z Chełmży. Warszewice dzielnie starały się odpowiedzieć, ale tego dnia brakowało im w wielu sytuacjach skuteczności. Trzeba również zauważyć, że nie występowali na turnieju w Chełmży w najmocniejszym składzie. Drużyna z gminy Łubianka otworzyła się, co doskonale wykorzystali gospodarze. Dwie składne akcje i było po meczu. Sędzia zagwizdał koniec spotkania. 3-0 dla miejscowych.

W meczu o 3 miejsce w turnieju o puchar burmistrza miasta Chełmży zmierzyły sie Leroy Merlin i Warszewice. Ci drudzy rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Nim kibice dobrze zajęli swoje miejsca, na tablicy wyników widniał już rezultat 2-0. Ich przeciwnicy nie poddawali się i dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka. Przegrali 4-2, ale publiczność nagrodziła ich postawę gromkimi brawami. Organizatorzy przyznali specjalną nagrodę kapitanowi drużyny Leroy – Wojciechowi Fieduszko, który doskonale rozpoczął zmagania strzelając 3 bramki, ale przedwcześnie musiał zakończyć rywalizację z powodu groźnej kontuzji. Pozostał jednak do końca i bacznie przyglądał się poczynaniom kolegów.

– Powalczymy – deklarowali przed meczem finałowym gospodarze. – To nasza najlepszy występ w tym turnieju, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Drużyna Flisaka Złotoria okazała się jednak tego dnia za silna dla miejscowych. Przyjezdni wygrali 3-1. Warto jednak zauważyć, że gracz Miasta Chełmży nie wykorzystał w decydującym spotkaniu rzutu karnego, który mógł na ostatnie minuty tchnąć wiarę w gospodarzy.

– Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy stanęli do sportowej rywali – mówił podczas wręczania nagród Jerzy Czerwiński, burmistrz miasta Chełmży. – Cieszę się, że turniej zawitał do naszego miasta. Tego rodzaju inicjatywy spajają lokalną społeczność.

Najlepsze drużyny otrzymały wartościowa nagrody rzeczowe i punkty do klasyfikacji generalnej Ligi Orlika z Poza Toruń. Po czterech turniejach na pierwszym miejscu plasuje się w niej zespół Flisaka Złotoria, który zgromadził 12 punktów, drugie miejsce zajmuje zespół Unikatu Osiek, z 8 oczkami na koncie, a trzecie Warszewice, które dotychczas uzbierały 8 punktów. Najlepszym zawodnikiem turnieju w Chełmży został wybrany strzelec 16 bramek – Sławomir Prokopczuk, zawodnik Warszewic.
Kolejny turniej Ligi Orlika z Poza Toruń odbędzie się w gminie Łysomice. Od godziny 9.00 zagramy już 15 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

liga orlika logosy