Fundacja „Łączymy pokolenia” chce odnowić Dzienny Dom Seniora

Fundacja na rzecz integracji międzypokoleniowej i dobrego życia seniorów „Łączymy pokolenia”, za pomocą portalu polakpotrafi.pl zbiera fundusze na odnowienie Dziennego Domu Seniora w Toruniu. Aby otrzymać wsparcie na poprawę warunków w placówce, sami muszą zebrać 4 tysiące złotych.

– Fundacja „Łączymy pokolenia” powstała w styczniu 2015 roku – mówią przedstawiciele Fundacji-  Brak kontaktów wielopokoleniowych w rodzinie czy życiu codziennym sprawia, że młodzi i starsi niewiele o sobie wiedzą i rzadko współpracują. Chcemy to zmienić.

Najważniejszym zadaniem Fundacji jest umożliwienie spotkania dwóch pokoleń, aby skonfrontowały swoje spojrzenie na współczesny świat, wymieniły wiedzą oraz umiejętnościami. To także szansa na wspólną pomoc i odnalezienie kanału komunikacji.

Obecnie Fundacja modernizuje lokal, który, dzięki intensywnym działaniom udało im się pozyskać z zasobów gminy. Powstanie w nim Dzienny Dom Seniora.

– Naszym podopiecznym zapewnimy całodzienną opiekę, zajęcia terapeutyczne i kulturalne – dodają organizatorzy zbiórki. – Wierzymy, że nasz Dom będą odwiedzać również młodzi ludzie.

Od miesiąca placówka modernizowana jest własnymi siłami młodych osób, które na ten cel poświęcają swój czas wolny.

– Niestety w trakcie okazało się, że prace przekroczyły nasze umiejętności oraz przeznaczony budżet – dodają inicjatorzy akcji. – Musieliśmy wynająć fachowców, którzy położą sufity, dokonają napraw hydraulicznych   oraz położą kafelki. Koszt ich pracy pochłonął lwią część środków jakimi dysponowaliśmy. Pomimo wsparcia toruńskich firm, które przekazują nam tynki, gładzie, kleje itp., potrzebujemy wsparcia aby dokończyć remont i wyposażyć nasz Dzienny Dom Seniora.

Podliczając koszta remontu, oszacowano, że potrzeba 4 tys. złotych aby dokończyć remont i wyposażyć Dzienny Dom Seniora.

Dodatkowe środki zebrane w czasie trwania kampanii, przeznaczone zostaną na spełnianie marzeń podopiecznych Domu, bo przecież każdy z nich ma marzenia.

Portal PolakPotrafi.pl powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą realizować ciekawe projekty i urzeczywistniać kreatywne pomysły. Jest to pierwsza i największa platforma crowdfundingowa, która zbiera niezbędne fundusze na ich realizację. Crowdfunding jest formą finansowania społecznego różnorodnych projektów.

Zachęcamy, aby wesprzeć Dzienny Dom Samopomocy w Toruniu! Z Waszą pomocą uda się stworzyć w naszym mieście miejsce odpowiednie nie tylko dla osób dojrzałych. Dom stać się może także miejscem spotkań z młodzieżą. Wspólnie możemy pomóc.

Więcej informacji: https://polakpotrafi.pl/projekt/dzienny-dom-seniora