Fundacja MARWIT nagrodziła dzieci z gminnych podstawówek [zdjęcia]

Dzieci miały stworzyć plakat promujący zdrowy styl życia. (fot. Łukasz Piecyk)

Uczniowie z gminy Zławieś Wielka doskonale wiedzą, jak należy zdrowo się odżywiać. Wzięli bowiem udział w konkursie „Pokoloruj zdrowie” organizowanym przez Fundację Marwit Smak Zdrowia. Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody.

Dzieci miały stworzyć plakat promujący zdrowy styl życia. Był to konkurs zespołowy, bo prace zgłaszały reprezentacje szkół. Można je było nadsyłać do 24 lutego.

– Po zebraniu plakatów ogłosiliśmy plebiscyt – mówi Joanna Olewińska, prezes zarządu fundacji. – Prace zawisły w firmowej jadalni, a jury wytypowało najciekawsze z nich.

Najlepszy plakat zrobiła szkoła w Łążynie. Tamtejsze dzieci przygotowały obrazek, na którym brokuł jedzie na rowerze. Placówka wzbogaciła się tym samym o trzy laptopy z akcesoriami. Specjalne wyróżnienie trafiło do Szkoły Podstawowej w Górsku. Uczniowie poza plakatem przygotowali także hasło: „Zdrowe, tanie i pachnące – witaminy to sycące. Jem codziennie, nie czasami. Co? Warzywa z owocami”. Pomysłowość maluchów zapewniła placówce fantom do nauki anatomii człowieka naturalnej wielkości. Trochę mniejsze wersje tej nagrody otrzymały szkoły w Siemoniu, Złejwsi Wielkiej oraz Przysieku.

Plakatowy konkurs to jedna z wielu akcji Fundacji Marwit Smak Zdrowia.

– Mamy swoje autorskie projekty, m.in. „Nauczyciel zdrowo myślący” oraz „Lekcję zdrowia” – wymienia Joanna Olewińska. – Pierwszy z nich to szkolenia dla nauczycieli w formie warsztatów. Przekazujemy wiedzę o tym, jak rozmawiać z uczniami o aktywności fizycznej i jak ją propagować. Później do klas takiego pedagoga przyjeżdżamy ze „zdrową” lekcją, w trakcie której prowadzimy gry, konkursy i quizy dotyczące właściwego odżywiania się i tego, na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Fot. Łukasz Piecyk