Gdzie powstanie nowa świetlica w gminie Lubicz?

Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisze 12 września wójt Marek Olszewski oraz skarbnik Grażyna Dąbrowska. (fot. pixabay.com)

W gminie Lubicz powstanie nowa świetlica. Tym razem miejsce do spotkań, organizacji warsztatów i zabaw zyskają mieszkańcy kolejnej miejscowości. Umowa na dofinansowanie budowy z pieniędzy unijnych zostanie podpisana 12 września.

– Inwestycja zaprojektowana została już w roku ubiegłym – wyjaśnia wójt gminy Lubicz Marek Olszewski. – Wtedy też uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, a gdy tylko Urząd Marszałkowski w Toruniu ogłosił  konkurs, przystąpiliśmy do niego i zdobyliśmy unijne dofinansowanie do planowanych prac.

Obiekt wybudowany zostanie w Młyńcu Drugim – u zbiegu ul. Dolina Drwęcy i drogi z Mierzynka. Jego powierzchnia wynosić będzie ok. 170 m kw. W środku powstanie sala główna, która, w razie potrzeby, dzielona będzie na dwie mniejsze. Znajdzie się tam także kuchnia oraz pomieszczenia gospodarcze.

Na zewnątrz umieszczonych zostanie 50 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym budynek w znacznym stopniu stanie się samowystarczalny pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną.