Giełda szkolnych pomysłów

Uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych stoją przed nie lada wyzwaniem – wyborem szkoły średniej. Z pomocą przyszedł Zespół Szkół nr 2 w Grębocinie, w którym zorganizowano Giełdę Szkół Średnich.

Z okazji zaprezentowania się przed gimnazjalistami skorzystało ok. 30 placówek – od szkół zawodowych i branżowych przez technika do liceów. Szkoły o różnych profilach, oferujące szeroki wachlarz zawodów starały się zachęcić do nauki właśnie u siebie – tradycyjną narracją, ale i niekonwencjonalnie, np. rapując. Giełda Szkół Średnich w gminie Lubicz zorganizowana została po raz dwudziesty.

– Każdy gimnazjalista kończący naukę zadaje sobie pytanie – co dalej? A wybór odpowiedniej szkoły to bardzo ważna decyzja – zaznacza Gabriela Celuch-Pilarska, organizatorka wydarzenia. – Warto szukać placówki, która pomoże rozwijać zainteresowania i pasje, ale też zapewni solidne wykształcenie i przygotuje do przyszłej pracy.

Przedstawiciele szkół najpierw krótko zaprezentowali się na sali gimnastycznej, a później zaprosili do swoich stoisk w klasach. Tam gimnazjaliści mogli już dopytać o szczegóły, rozmawiając zarówno z uczniami, jak i nauczycielami wielu placówek. W tym roku Zespół Szkół nr 2 w Grębocinie do udziału w giełdzie zaprosił też przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z młodzieżą w zakresie praktyk i pracy sezonowej.