Gmina jest kobietą

Prawie 250 pań spotkało się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Turznie, aby wspólnie świętować obchody Dnia Kobiet. Imprezę, która odbyła się 11 marca, tradycyjnie zorganizowali przedstawiciele władz gminy – wójt Piotr Kowal oraz przewodniczący rady gminy Robert Kożuchowski.

Przed mieszkankami gminy zaprezentowali się aktorzy Teatru Afisz, którzy przekonywali wszystkich, że „Jeśli kochać, to tylko we Lwowie”. Wieczór ten był bogaty także w liczne występy lokalnych artystów, m.in. łysomickiej grupy teatralnej Duch w Ruch. Wszystkie nagrodzone zostały owacjami na stojąco. Później do wspólnej zabawy zaprosiła Aleksandra Kowalska z zespołem Sex Bomba, która w to sobotnie popołudnie wcieliła się także w rolę konferansjera. Spotkanie dało paniom możliwość skorzystania z porad profesjonalnego dietetyka lub stworzenia własnej biżuterii. Nieodłącznym elementem imprezy była również loteria upominków.

Oprócz rozrywki nie zabrakło także życzeń i upominków przekazanych na ręce pań przez Piotra Kowala oraz Roberta Kożuchowskiego.

– Przede wszystkim spełnienia marzeń, wiele radości i zdrowia, a także święta przez cały rok -życzyli.

Były także osobiste podziękowań dla Anny Zmarzły, radnej z Turzna, która wsparła przygotowanie imprezy oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 2, w której odbyły się uroczystości. Wyróżnieni zostali też nauczyciele i obsługa placówki.

– Podziękowania należą się również paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Kamionek Dużych i Wytrębowic oraz z Klubu Seniora Szarotki i Stowarzyszenia Markus za upieczenie pysznych ciast – przypomina wójt Piotr Kowal. – Sukcesem całej zabawy było nasze zaangażowanie i za to dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna. Mam nadzieję, że w takim, a nawet w większym składzie zobaczymy się również podczas przyszłorocznego święta.