Gmina Lubicz przeznaczy w tym roku 6 milionów zł na drogi

Fot. nadesłane

W gminie Lubicz zakończyły się kolejne modernizacje dróg gminnych. Tym razem nową nawierzchnię zyskały ulice Liliowa oraz Konwaliowa. Na Różanej i Narcyzowej pojawiły się progi zwalniające.

O rozwój infrastruktury drogowej gmina dba od lat. W tym roku, na wiosnę, wyasfaltowane zostały ulice Mostowa oraz Spółdzielcza w Grębocinie. Gotowa jest także ul. Lipowa w Grębocinie, a kilka dni temu do użytku oddano Liliową i Konwaliową w Lubiczu Dolnym. Na obu pojawiła się nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej, także chodniki i zjazdy. Jezdnie zyskały także kanalizację deszczową.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców na ul. Różanej pojawiły się cztery progi zwalniające, wykonane z czerwonej kostki betonowej. Podobne rozwiązanie zastosowano także na ul. Narcyzowej w Lubiczu Dolnym.

Aktualnie remontowane są kolejne gminne ulice zapisane wcześniej w tegorocznym budżecie. W Lubiczu Dolnym to Akacjowa, Topolowa, Ogrodowa, Motocyklowa, Sosnowa i Brzozowa. W Krobi – ul. Orszta, w Rogowie zaś tzw. Pietruszkowa.

Po wykonaniu tego etapu prac robotnicy przeniosą się do Złotorii na ul. Piastów i Piaskową, w Krobi na ul. Wiejską, a także na ul. Świerkową w Młyńcu Drugim.

W tym roku gmina Lubicz wsparła kwotą 60 tys. zł budowę chodnika w Mierzynku, zlokalizowanego przy drodze powiatowej.

Tegoroczna kwota przeznaczona na działania związane z inwestycjami drogowymi wyniosła ponad 6 mln zł. Za przeszło 350 tys. zł gmina Lubicz zbuduje także ponad 70 oświetleń drogowych.

[fbcomments]