Gmina Lubicz stawia na pracę

Fot. materiały ilustracyjne

Gmina Lubicz w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Toruńskiego pozyskała drugi rok z rzędu kwotę 50 tysięcy złotych na realizację kolejnej edycji skierowanego dla bezrobotnych projektu Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą”.

– Tym razem wsparcie uzyska 14 bezrobotnych – mieszkańców gminy Lubicz – informuje wójt Marek Olszewski. – Realizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu, który rozpoczął już nabór chętnych. Klub Integracji Społecznej „Nad Drwęcą” ruszy od lipca i potrwa do końca tego roku.

W ramach projektu będzie oferowana: pomoc specjalistów w zaplanowaniu indywidualnej ścieżki kariery dla każdego uczestnika, szkolenia zawodowe, pośrednictwo pracy, zatrudnienie w ramach Prac Społecznie Użytecznych, darmowe poradnictwo specjalistyczne, udział w interesujących warsztatach.

Po zakończeniu projektu uczestnicy uzyskają prawo do „zatrudnienia wspieranego”.

Udział w Klubie Integracji Społecznej dla uczestników jest bezpłatny. Pozyskana na niego przez gminę dotacja w wysokości 50 tys. zł pochodzi z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z GOPS-em pod numerem telefonu 56 674 21 55.