Gmina Łysomice inwestuje w sołectwa

Mieszkańcy cieszyć się mogą nowymi rzeczami, których zakup wsparł Urząd Gminy Łysomice (fot. nadesłane)

Modernizacja placu zabaw, montaż piłkochwytów czy zakup sprzętu gastronomicznego to tylko kilka z wielu działań realizowanych w sołectwach, dzięki środkom przekazywanym od lat z budżetu gminy Łysomice. Wspólne gospodarowanie pozwala m.in. przeznaczyć je również na organizację lokalnych wydarzeń.

Urząd gminy od kilkunastu lat szczególnie dba o realizowanie potrzeb mieszkańców. To właśnie te działania sprawiają, że sołectwa stają się nie tylko bezpiecznymi azylami, ale także miejscami, w których można aktywnie i bezpiecznie spędzać czas wolny.

– W tym roku każde sołectwo pochwalić się może nowym nabytkiem – podkreśla Marek Komuda z Urzędu Gminy Łysomice. – Tak więc Gostkowo swoje fundusze przeznaczyło między innymi na modernizację placu zabaw w Lipniczkach, a ogrodzenia takiego miejsca na swoim terenie dokonało sołectwo Kamionki Duże. Dodatkowo doposażyło miejsce zabaw i zakupiło piłkochwyty dla sportowców.

Kamionki Małe aktualnie realizują zakup sprzętu gastronomicznego do świetlicy wiejskiej. Lulkowo zaś stawia na odpoczynek i ład zakupując ławki parkowe oraz betonowe kosze na śmieci.

Aktywny wypoczynek społeczności sołectwa Łysomice umożliwi remont Centrum Aktywności Kultury, który pochłonie część środków finansowych. Reszta zaś wystarczy na zakup piłkochwytów dla boiska zlokalizowanego przy budynku szkoły.

Sołectwa Turzno, Ostaszewo oraz Papowo Toruńskie postawiło na najmłodszych mieszkańców, doposażając im place zabaw. W Papowie Toruńskim Osieki zdecydowało zaś o zakupie gazowego grilla oraz kolumn głośnikowych.

– Mieszkańcy Różankowa na wiosnę będą mogli przysiąść na parkowych ławkach i skorzystać z nowego sprzętu na siłowni zewnętrznej – dodaje Marek Komuda. – W Tylicach zamówiono przesuwane drzwi do świetlicy, Zakrzewo swoją doposażyło w warnik do wody, naczynia oraz grill gazowy, a w Wytrębowicach zakupiono duży namiot.

Wszystkie te rzeczy to tylko część z nowych inwestycji. Oprócz realizacji podobnych zadań, część środków finansowych została przeznaczona także na organizację różnych imprez, festynów czy innych uroczystości, które miały miejsce w poszczególnych sołectwach.

– Wszystkie zadania realizowane są z myślą o mieszkańcach – podsumowuje przedstawiciel Urzędu Gminy Łysomice. – Wymagamy jednak od nich, aby o ten sprzęt dbali tak, by kolejne środki przekazywane sołectwom przez gminę przeznaczane zostały na kolejne zakupy, nie zaś na usuwanie skutków dewastacji tego, czym dziś możemy się wspólnie cieszyć.

[fbcomments]