Gmina Łysomice stawia na sport. Przed nami 1. edycja Biegu Łysomiczek

Fot. Łukasz Piecyk

Nie rywalizacja, a doskonała zabawa i integracja będzie celem organizowanego po raz 1. w gminie Biegu Łysomiczek. Na starcie 16 czerwca o godz. 10.00 przy ul. Heweliusza organizatorzy spodziewają się ok. 150 osób. Bieg Łysomiczek zorganizowany zostanie przez Stowarzyszenie Dla Nas.

– Jesteśmy świeżą organizacją, która postanowiła zaktywizować mieszkańców – tłumaczą jej członkowie. – Zapraszamy więc w najbliższą sobotę 16 czerwca do Papowa Toruńskiego-Osiek, by wziąć udział w integracyjnym biegu z przeszkodami dla całych rodzin. Wpisowe wynosi 20 zł.

Trasy przygotowane zostaną odpowiednio do wieku uczestników. Poziom trudności podzielony został na trzy kategorie – dla dzieci od 4 do 6 lat, od 7 do 12 lat i dla dorosłych od 13. roku życia.

– Każdy będzie miał szansę nie tylko zmierzenia się z własnym „ja”, lecz zintegrowania się z innymi i zacieśnienia relacji rodzinnych – dodają organizatorzy. – W tym biegu stawiamy na dobrą zabawę, a rywalizacja odłożona jest na bok.

Część rodzin już zadeklarowała chęć udziału. Zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych, przygotowanych po drodze zostanie mnóstwo atrakcji. Dla najstarszych biegaczy trasa będzie miała długość 3 km, dla dzieci zaś ok. 0,5 km.

Pomysł na organizację wydarzenia zrodził się dzięki kilku sąsiadom, którzy lubią uprawiać sport. Uzyskali oni rekomendacją wójta gminy, który objął bieg swoim patronatem. Akcję stworzyli już jako stowarzyszenie, które planuje na Bieg Łysomiczek zapraszać mieszkańców każdego roku.

– Papowo Toruńskie leży przy lesie, mamy więc tu wiele możliwości tworzenia ciekawych i bezpiecznych tras – dodają przedstawiciele Stowarzyszenia. – Pomysłów też mamy wiele.

Tych nie zabrakło również młodym artystom, którzy z okazji 1. edycji Biegu Łysomiczek wzięli udział w konkursie na stworzenie projektu logo i medalu zawodów. Uczestnicy otrzymają krążki autorstwa gimnazjalistki z Łysomic Zuzanny Szymczak, a wydarzenie promowane jest logiem Wiktora Błaszkiewicza, ucznia Szkoły Podstawowej w Łysomicach.

Bieg zainauguruje imprezę Dzień Sąsiada, która tego dnia będzie odbywała się w Papowie Toruńskim. Na mecie biegu na sportowców czekać będzie dodatkowa atrakcja – Festiwal Kolorów. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się zaś podczas sąsiedzkiej imprezy.

[fbcomments]