Gmina Łysomice szykuje się na dożynki

Fot. Łukasz Piecyk

Do Święta Plonów został ponad tydzień. Sołectwa prężnie działają, aby stworzyć najpiękniejsze wieńce dożynkowe, w gminie trwają ostatnie przygotowania, aby coroczna impreza pozostała w pamięci przez cały kolejny rok. 

Dożynki tradycyjnie odbędą się w drugą niedzielę września. 10 września o godz. 13 zainauguruje je msza święta, po której w barwnym korowodzie mieszkańcy przejdą na plac dożynkowy. Zabawa rozpocznie się o godz. 14.30 uroczystym podzieleniem chleba wypieczonym z tegorocznych zbiorów.

– Wszystkich mieszkańców, w podziękowaniu za trudy pracy przy plonach, zapraszamy w tym dniu na wyjątkowy koncert – podkreśla Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice. – Punktualnie o godz. 17 na scenie pojawi się Urszula. Z pewnością nie zabraknie chociażby „Konika na biegunach” czy „Rysy na szkle” oraz innych utworów, przy których w ostatnich dekadach wspólnie się bawiliśmy.

W niedzielę wyróżnienia z rąk włodarzy gminy odbiorą rolnicy seniorzy oraz laureaci dożynkowych konkursów.

O godz. 20 na scenie pojawi się zespół Long & Junior. Wieczór zwieńczony zostanie niesamowitym pokazem sztucznych ogni oraz zabawą taneczną ze znanym już mieszkańcom zespołem Shadow. Przez cały czas trwania święta mieszkańcy i goście będą mogli oddawać krew.