Gmina Łysomice zaprasza na Drużynowy Rajd Rowerowy o Puchar Wójta

Fot. ilustracyjne

Wspólnie z rodziną, znajomymi lub grupą przyjaciół wsiądźcie na rower i wykręćcie najważniejszą statuetkę w gminie! Już 2 września odbędzie się Drużynowy Rajd Rowerowy o Puchar Wójta Gminy Łysomice. Zbiórka: punktualnie o godz. 10 przy stacji kolejowej w Łysomicach. 

Rozbudowane sieci ścieżek pieszo-rowerowych w gminie pozwalają na organizację wielu rajdów i wypraw. Wykorzystują to nie tylko sportowcy, ale także mieszkańcy poznający region na dwóch kółkach. To właśnie dla nich już za dwa tygodnie zorganizowana zostanie pierwsza edycja drużynowych zmagań rowerowych.

– Zainspirowaliśmy się pomysłem, który zdobył uznanie w sąsiedniej gminie – tłumaczy wójt Piotr Kowal. – Chcąc aktywizować naszych mieszkańców, zaprosiliśmy ich tym razem do zmagań drużynowych. Trasa rajdu będzie polegała na zaliczeniu punktów kontrolnych w gminie, którymi będą siedziby Bibliotek Gminnych: w Łysomicach, Turznie, Lulkowie, Ostaszewie, Gostkowie, Zakrzewku i Kamionkach Małych. Miejscem końcowym stanie się teren rekreacyjny przy leśniczówce.

Pięcioosobowe drużyny będą miały możliwość samodzielnie wybrać trasę, w którą wyruszą. Warunkiem jej ukończenia będzie zaliczenie obranych punktów i poprawne rozwiązanie zadań związanych z gminą, które będą na nich czekały. W trakcie rywalizacji zespoły pokonają ponad 30 km.

– Jedni lubią spokojne przejażdżki, inni rywalizację – tłumaczy Piotr Kowal. – Chcemy więc docierać zarówno do jednych, jak i drugich. Tym razem w rywalizacji będzie liczył się czas i poprawność rozwiązanych zagadek.

Finałem Drużynowego Rajdu Rowerowego o Puchar Wójta Gminy Łysomice będzie wspólne ognisko i zabawa integracyjna. Podczas trwania przejazdu organizator zapewni uczestnikom posiłek i napoje.

– Tworząc takie wydarzenia, chcemy aktywizować mieszkańców i wspierać ich integrację – podsumowuje włodarz gminy Łysomice. – W regionie powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, takie przejazdy są więc doskonałą okazją do wspólnego, a przede wszystkim bezpiecznego spędzania czasu.

Zapisów na rajd dokonywać można elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie gminy Łysomice. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekać będą medale i puchary. Drużyna triumfująca odbierze z rąk wójta Piotra Kowala pamiątkową statuetkę.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Gminy w Łysomicach.