Gmina Obrowo sprząta po nawałnicy. Wójt apeluje o pomoc [zdjęcia]

Zniszczone domy, budynki gospodarcze, złamane drzewa i słupy wysokiego napięcia – tak po przejściu niedzielnej nawałnicy wygląda wieś Zawały w gminie Obrowo. W naszym województwie to właśnie tutaj pogoda wyrządziła największe szkody. Uszkodzonych jest ponad 20 domów.

Jedną z najbardziej poszkodowanych jest rodzina Kłosowskich, którzy w nawałnicy stracili prowadzony od 17 lat sklep.

– Wyszliśmy przed sklep, aby porozmawiać z klientem – mówią członkowie rodziny. – Wtedy zerwał się wiatr. Przyszła trąba powietrzna i cały nasz dobytek został zmieciony. Zostały tylko lodówki i kasa fiskalna. Wiatr zerwał także dach z naszego domu.

O pomoc apeluje Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo.

– Zwracamy się do ludzi o wielkim sercu, a myślę, że większość ludzi takie serce w sobie nosi, o pomoc finansową dla poszkodowanych, aby jak najszybciej mogli odbudować swoje domostwa i wrócić do normalnego życia – mówi samorządowiec. – Ze swojej strony dołożę wraz z pracownikami GOPS i Urzędu Gminy wszelkich starań, aby w jak największym obszarze pomóc naszym mieszkańcom.

Podajemy nr konta, na które można wpłacać środki pieniężne: Bank Spółdzielczy w Grębocinie: 43 94910003 0020 0006 0091 0036 z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych z terenu Gminy Obrowo”.

W wyniku kataklizmu ucierpiały także wsie Łążyn II i Łążynek.