Gminny Dzień Dziecka w Wielkiej Nieszawce i nie tylko!

Najbliższe tygodnie będą owocowały wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Na 3 czerwca zaplanowano gminny Dzień Dziecka. W dniach 8-9 czerwca odbędzie się natomiast XIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Muzyka bez granic”.

Pierwsza impreza rozpocznie się o godz. 14 na placu przy orliku w Małej Nieszawce. Na scenie pojawi się najpierw grupa dzieci z niepublicznego przedszkola Leśny Ludek. Usłyszymy także grupę muzyczną GAMA, wokalistów z PULS-u oraz młodzieżowy zespół wokalny MIXTER. Wszyscy muzycy wraz z przedszkolakami szkolą się i przygotowują pod opieką Aliny Sobeckiej z tutejszego Ośrodka Kultury. Gościnnie usłyszymy również zespół muzyczno-teatralny MALITUMBA ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu.

To oczywiście nie wszystko. Na najmłodszych czekają gigantyczna plansza do zabaw, rodeo, malowanie twarzy, konkursy wyścigów na konikach i rurach, lekcje układów tanecznych, kreatywne warsztaty, dmuchany zamek czy puszczanie mydlanych baniek. Wszystkie atrakcje są darmowe i sponsorowane przez Urząd Gminy Wielka Nieszawka.

Wspomniane zespoły z terenu samorządu mogą wziąć udział w XIII Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Muzyka bez granic” w Ośrodku Kultury w Małej Nieszawce. Wydarzenie ma kilka celów, m.in. integrację i aktywizację młodych osób, poprawę własnych umiejętności i promocję artystów.

Zmagania będą trwały dwa dni, gdyż zeszłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci w wieku 3-5 lat będą prezentowały swoje talenty 8 czerwca od godz. 16. Dzień później o godz. 16.30 przyjdzie czas na pozostałe grupy wiekowe, czyli podstawówki, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Dzieci będą oceniane przez jury pod kątem doboru repertuaru, warunków głosowych, interpretacji utworu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. W każdej z grup wiekowych oceniający wytypują po trzy miejsca.

Wykonawcy będą mogli zaprezentować jeden utwór przy podkładzie muzycznym lub akompaniamencie na żywo. W grę wchodzi także wykonanie a cappella. Zgłoszenia do końca miesiąca należy przesyłać pocztą elektroniczną na adresy osrodek_kultury.malanieszawka@op.pl lub alina.sobecka@op.pl. Karta zgłoszeń dostępna jest na stronie Urzędu Gminy.