Gospodarze zajęli czwarte miejsce w „generalce”

UKS Bałagany Łubianka był gospodarzem turnieju

Od piątku do niedzieli (3-5 lutego) w gminie Łubianka 18 drużyn zmagało się w XX Międzynarodowym Memoriale im. Adama Filemonowicza w hokeju na trawie.

W zawodach wystąpiło 18 zespołów z rocznika 2004 z Polski, Ukrainy, Litwy i ze Słowacji. Przez dwa pierwsze dni odbywały się mecze w grupach. W niedzielę zostały rozegrane spotkania o poszczególne pozycje. Do strefy medalowej dotarły trzy zespoły z zagranicy i UKS Bałagany.

Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

 1. Szkoła Avangard Kalinówka
 2. SZK Zuvedra Tauras Wilno
 3. KPH Raca Bratyslawa
 4. UKS Bałagany Łubianka
 5. KS Warta Poznań
 6. SP 3 Toruń
 7. KKS Kolejarz Gliwice I
 8. KKS Kolejarz Gliwice I
 9. HC Kolosok Boryspol
 10. Szkoła Olimpia Vinnica II
 11. HCPK Korosten
 12. Szkoła Olimpia Vinnica I
 13. HC Politechnik Korosten
 14. UKS SP 26 Poznań
 15. SP Warszewice
 16. KS Pomorzanin I
 17. KS Pomorzanin II
 18. Drewlianka Korosteński Rejon

Składy zespołów z gminy Łubianka:

UKS BAŁAGANY: Jeremiasz Krystoforski, Marcin Kuźba, Jakub Miłoszewicz, Michał Młodzianowski, Agata Młodzianowska, Paulina  Mareczko, Jakub Poszytek, Oliwia Hasse, Karina Wszelaki, Maria Zielińska, Anna Gendek, Oliwia Tarka, Jakub Zalewski, Mikołaj Wojtynek i Wiktoria Latuszek. Trener – Marcin Makowski

SP WARSZEWICE: Oliwia Rutka, Aleksandra Zegan, Martyna Szczechowska, Robert Piątkowski, Szymon Orczykowski, Michał Okoński, Patryk Fret i Szymon Michalski. Trener – Mariusz Kowalski.

W trakcie uroczystego otwarcia turnieju wójt Jerzy Zająkała uhonorował pucharami osoby, które od 20 lat są zaangażowane w organizację imprezy: Romana Dubickiego, Mariana Klammera i Bernarda Kowalskiego. Specjalne puchary otrzymały drużyny, które okazały się najlepsze w podsumowaniu dwudziestu memoriałów: 1. Bałagany, 2. UKS SP 26 Poznań, 3. Pomorzanin Toruń.

Organizatorem zmagań był UKS Bałagany Łubianka przy wsparciu Gminy Łubianka.

Więcej o turnieju przeczytasz w kolejnym wydaniu „Poza Toruń” – 10 lutego!