Groźny wypadek w Kończewicach [zdjęcia]

Fot. KMP Toruń

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku kolizji, do której doszło rano w Kończewicach. Zderzenie dwóch pojazdów było na tyle silne, że fiat scudo przewrócił się na bok i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Pojazd zablokował pas drogowy w kierunku Grudziądza.

Wypadek miał miejsce o godz. 9.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca samochodu osobowego marki ford focus, jadąc drogą wojewódzką W-551 od strony Chełmży w kierunku Unisławia, przecinając drogę krajową K-91 nie udzielił pierwszeństwa kierowcy pojazdu marki fiat scudo, jadącego w kierunku Grudziądza.

– W wyniku tego zdarzenia fiat przewrócił się na bok i dodatkowo uderzył w słup sygnalizacji świetlnej – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Pojazd zablokował pas drogowy w kierunku Grudziądza. Pasażer, który jechał razem z kierowcą fiata, doznał urazu i musiał zostać przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci poddali kierowców badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji kierowca samochodu marki ford focus otrzymał mandat oraz punkty karne.