Grzywna. Pijana kobieta śmiertelnie potrąciła 19-latkę (FILM!)

Doprowadzenie sprawczyni wypadku do aresztu (fot. KMP w Toruniu)

We wtorek 14 lutego około godz. 15 w Grzywnie (powiat toruński) doszło do tragedii. 19-latka idąca chodnikiem została potrącona przez 41-latkę. Kobieta kierująca oplem miała około 2,5 promila alkoholu we krwi… 

Kierująca oplem zafirą jadąc drogą powiatową z kierunku miejscowości Kuczwały w kierunku Grzywny nagle straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na chodnik po prawej stronie jezdni i potrąciła 19 -letnią dziewczynę idącą po chodniku.

-Nastolatka trafiła do jednego z toruńskich szpitali. Tam niestety zmarła – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, Oficer Prasowy KMP w Toruniu. – 41- letnia kierująca oplem została poddana badaniu trzeźwości. Okazało się, że miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny toruńskiej komendy.

AKTUALIZACJA: 

Dzisiaj 16 lutego funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego toruńskiej komendy doprowadzili najpierw do prokuratury, a następnie do sądu 41- latkę podejrzaną o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta usłyszała od prokuratora zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości. Prokurator złożył wniosek o jej tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z całością materiałów zgromadzonych przez śledczych przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował kobietę na najbliższe trzy miesiące. Policjanci  proszą wszystkie osoby, które mogą pomóc w tej sprawie (świadków) o pilny osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 17, pok. 311, tel. 56 641 21 77, 641 26 07 , 997 lub 112.