Hanna Anzel kandydatką na wójta gminy Lubicz

fot. profil facebookowy Hanny Anzel

Hanna Anzel, przewodnicząca rady gminy ogłosiła swój start w wyborach na wójta Lubicza. – Głosując na mnie w wyborach na wójta gminy Lubicz, wybierzecie Państwo doświadczenie, skuteczność i otwartość na ludzi. Takiego wójta potrzebuje dziś gmina Lubicz – napisała kandydatka na swoim Facebooku.

O tym, że Hanna Anzel, wieloletnia przewodnicząca rady gminy Lubicz, wystartuje w wyborach na wójta gminy Lubicz mówiło się już od kilku tygodni. Swoją decyzję ogłosiła dzisiaj na Facebooku.

Anzel startuje z komitetu „Wspólnota Gminy Lubicz”. W radzie gminy zasiada od 1998 r. Od 2002 r. – z krótką przerwą – była jej przewodniczącą. Tę funkcję pełniła też w kończącej się kadencji.

Była inicjatorką wielu przedsięwzięć inwestycyjnych i społecznych m.in. budowy nowego zespołu szkół w Grębocinie, hal sportowych w Lubiczu Górnym, Grębocinie i Złotorii, boisk wielofunkcyjnych, ponad 20 placów zabaw, skanalizowania ponad połowy gminy.

Doroczne święto kobiet w Lubiczu Górnym, nagroda przewodniczącej rady gminy dla młodych wolontariuszy, wyjazdy rekreacyjne i rehabilitacyjne do Ciechocinka oraz wspieranie klubów seniora – to tylko z inicjatyw społecznych, w którymi wychodził Anzel. Jej pomysłem były też wyjazdowe posiedzenia komisji rady gminy w terenie. Od 20 lat w każdy pierwszy czwartek miesiąca pełni dyżury radnej i spotyka się z mieszkańcami gminy.

– Wierzę głęboko, że moja wiedza, wieloletnie doświadczenie i nowe pomysły na rozwój Gminy spotkają się z Państwa uznaniem – podkreśla kandydatka. – Gminę Lubicz, jej mieszkańców, ich sukcesy i problemy znam jak mało kto. Przez lata pracy w samorządzie poznałam sposoby rozwiązywania tych problemów. Dzięki zdobytemu doświadczeniu doskonale wiem, jak pokierować rozwojem naszej Gminy dla dobra wszystkich miejscowości. Jestem serdeczna i otwarta, ale gdy trzeba walczyć o sprawy ważne dla naszych mieszkańców – jestem energiczna i stanowcza w dążeniu do celu. Dlatego postanowiłam kandydować na stanowisko Wójta Gminy Lubicz.

Kandydatka wkrótce przedstawi szczegóły swojego programu wyborczego. Hanna Anzel jest magistrem administracji ze specjalizacją z zarządzania gminą. Mieszka w Grębocinie z mężem Donacjuszem. Ma córkę i dwóch wnuków.