II Festiwal Disco Polo w Głogowie przyciągnął tysiące ludzi

Pomysł zorganizowania festiwalu pochodzi od młodych ludzi z Głogowa. Dobry i konkretny trafił na podatny grunt. Sukces nie kazał na siebie długo czekać. 

– Pewnego dnia przyszli do mnie członkowie zespołu Aplauz z Dobrzejewic – mówi radna Głogowa Anita Słomkowska. – To ludzie, którzy biorą udział w festiwalach w całej Polsce. Zapytali, co stoi na przeszkodzie w zorganizowaniu festiwalu disco polo w naszej gminie. Nie wiedziałam, czy są jakieś przeszkody. Widziałam natomiast, że mam przed sobą ludzi z pomysłem. Trzeba było tylko poszukać ludzi z entuzjazmem. Trudno nie było. Zarówno wójt Andrzej Wieczyński, jak i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury zapalili się do pomysłu. Mieliśmy więc i dobry pomysł, i mnóstwo entuzjazmu. Sukces był tylko kwestią czasu.

Organizatorzy nie dali się porwać hurraoptymizmowi. Odczekali, zgromadzili środki, by wystartować od razu z wysokiego „c”.

– Pomyślałam, że skoro sprzyja nam tak wiele pozytywnie nastawionych osób, warto zacząć dobrze – dodaje Anita Słomkowska. – Na zeszłoroczną, pierwszą edycję imprezy zaprosiliśmy gwiazdę największego formatu: Zenka Martyniuka. Łatwo nie było, bo jego kalendarz jest przeładowany do granic możliwości, ale w końcu się udało! W inauguracyjnym festiwalu wzięło udział ponad 8 tys. widzów. Ten sukces przeszedł wszelkie nasze oczekiwania. Ale też pokazał, że chcieć to móc.

Organizatorzy nie zamierzali spocząć na zeszłorocznych laurach.

– Zaczęliśmy wprawdzie od mocnego uderzenia, ale naszym celem nie jest jedynie utrzymanie takiego poziomu – mówi sekretarz gminy Mirosława Kłosińska. – Będziemy dążyli do tego, by z roku na rok był on coraz wyższy! To prawdziwe wyzwanie – owszem. Ale łatwe wyzwania nas nie interesują.

Pomysł zorganizowania imprezy na tak wysokim poziomie spotkał się oczywiście z wielką przychylnością mieszkańców gminy Obrowo. Również miejsce, jakie wybrano na imprezę – stadion w Głogowie – okazało się fantastyczne. Spełnił on swoją rolę dla imprezy masowej doskonale, zwłaszcza w aspekcie logistycznym.

Do tegorocznej edycji festiwalu, który odbył się 20 maja, organizatorzy zaprosili gwiazdy równie atrakcyjne, co w roku ubiegłym. Na scenie pojawili się m.in. Dejw, Kordian oraz Play Boys.

– Chcę podkreślić, że zaproszeni muzycy okazali się przesympatyczni – dodaje Mirosława Kłosińska. – To naprawdę ludzie z topu tego rodzaju muzyki, ale ani przez chwilę nie było żadnego „gwiazdorzenia”. Nikomu nie dali odczuć swojej „wyższości”. Pewnie dlatego zabawa była tak udana.

W części konkursowej udział wzięły zespoły: Talar, Chica, Maczo, Petrus, Dwa Plus Dwa, Tomas, Vern, Katiusza, Motive, Folkiss. Jury w składzie: Emilia Jaskólska, Marcin Jeziorski oraz Andrzej Koziński wyłonili zwycięzców: I miejsce – Vern, II miejsce – Tomas,

III miejsce – Dwa Plus Dwa. Nagrodę Wójta Gminy Obrowo otrzymał zespół Folkiss, a nagrodę publiczności przyznano Katiuszy. Nagrody pieniężne dla uczestników konkursu ufundował wójt Andrzej Wieczyński, natomiast nagrodę publiczności KS „Orzeł”.

Festiwal zorganizowano w formie pikniku rodzinnego. Zabawa trwała łącznie kilkanaście godzin. Poza koncertami czekało na publiczność wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Całość poprowadził prezenter stacji Polo TV – Jacek Mędrala.

Prace nad III edycją festiwalu ruszają już w styczniu 2018, jak tylko zostanie ustalony budżet na nowy rok.