III edycja Grand Prix Powiatu Toruńskiego rozpoczęta [Zdjęcia]

Pierwszy turniej III edycji Grand Prix Powiatu Toruńskiego za nami. Odbył się on w sobotę, 17 stycznia w Krobi. Udział w rywalizacji wzięło 20 par. Uroczystego otwarcia GP dokonał Andrzej Siemianowski – V-ce Starosta Toruński.  Kolejne zawody z cyklu GP2015 rozegrane zostaną 21 lutego 2015.

– Pierwsze miejsce w sobotnim turnieju zdobyła para Jacek Kostrzewa i Andrzej Płusa, która zdecydowanie wyprzedziła duet zajmujący drugie miejsce – Iwonę i Krzysztofa Chechłowskich – relacjonuje Marek Nicewicz, organizator wydarzenia. – Na trzecim miejscu znaleźli się: Krzysztof Bieniek i Fryderyk Woźniak.

Podczas III edycji zmagań Grand Prix Powiatu Toruńskiego organizatorzy przewidzieli kilka dodatkowych kwalifikacji.

– Poza klasyfikacją generalną, do której wlicza się najlepsze siedem wyników z dziewięciu turniejów, prowadzona będzie klasyfikacja kobiet oraz najlepszego singlisty – tłumaczy Nicewicz. – Każdorazowo w turnieju wręczane będą nagrody pocieszenia dla par, którym nie poszczęściło się w zawodach i uplasują się odpowiednio na ostatnim i przedostatnim miejscu.

Otwierając III edycje zmagań Starosta życzył grającym samych szlemikowych rozdań, wielu emocji oraz radości z uzyskiwanych wyników. W uznaniu wkładu w organizację zawodów wręczył sędziemu Polskiego Związku Brydża Sportowego, panu Jerzemu Misiórskiemu pamiątkową grafikę.

Zawody zorganizowane zostały przez Klub Sportowy Krobia.

Fot. nadesłane